SPARTAK - VRŠAC  83:88 (21:18, 8:19, 22:25, 32:26)

DVORANA: Dudova šuma. GLEDALACA: 100. SUDIJE: Glišić, Čukalović, Arsenijević.

SPARTAK: Matić 8, Jovišić, Prlja 10 (8 sk), Nikolić 12 (5 as), Kesar 22 (7 sk), Miščević 12 (6 sk), Jelenić 11, Lučić, Kuridža, Fekete 8.

VRŠAC: Pavković 6, Mitrović 5 (5 sk), Krstović 16 (8 as), Jovović 10 (5 sk) , Uzelac 3, Mrđa, Jeftić 15 (5 sk), Minčev, Stojadinović 17 (6 as), Fundić 16 (7 sk).

Vršac je savladao Spartak u Subotici u poslednjem kolu i završio svoju prvu superligašku sezonu osvajanjem sedmog mesta. Trijumf izabranika trenera Vladimira Đokića nijednog trenutka nije dolazio u pitanje, Spartak je u finišu uspeo samo da smanji zaostatak koji je u pojedinim trenucima iznosio i 18 poena razlike (39:57, 27. min).

Iako desetkovani neigranjem kapitena Savovića, Pavlovića, Glišića, Đerića i Spasojevića, Vršac je već na startu najavio dobru partiju i poveo sa 8:2 i 10:4. Spartak je uzvatio trojkama Matića i svog najboljeg pojedinca na utakmici, Kesara, ali sve što su Subotičani uspeli bilo je da povedu sa šest razlike u finišu prve četvrtine (21:15).

U drugoj četvrtini Vrščani su zaigrali agresivno i odgovorno u odbrani i protivniku dozvolili svega osam poena. Za to vreme uspeli su da steknu dvocifrenu prednost (37:27) koju su održavali u čitavom toku treće četvrtine i mirno ušli u završnicu meča.

U poslednjih deset minuta rutinski su završili posao, kontrolisavši rezultat i zbivanja na terenu i bez obzira što su Subotičani izbegli rezultatski debakl, pobeda Vršca bila je uverljiva.