Zvezda ostvarila 13. pobedu 04.06.2017.

Košarkaši Crvene zvezde mts su u subotu uveče obezbedili prvo mesto u regularnom delu lige pobedom nad Dinamikom na Dorćolu rezultatom 85:69 (23:19,21:18,21:16 i 20:16).

Utakmica poslednjeg 14 kola lige odigrana je u dvorani Dinamika na Dorćolu pred 500 gledalaca, a crveno-beli su sa skorom 13-1 osigurali prvo mesto i u polufinalu plej ofa će se sastati sa ekipom Mega Leksa.

U prvoj deonici crevno-beli su brzo stekli prednost od nekoliko poena, koju su održavali sve do sredine druge četvrtine kada je Dinamik poveo poenima Radulovića i Gavrilovića, ali su aktuelni šampioni pojačali ritam i na veliki odmor otišli sa prednošću od 7 poena nakon pogodaka Dobrića, Lazića i Mitrovića.

U drugom delu Crvena zvezda mts je još više pojačala ritam, već sredinom treće četvrtine prednost je bila dvocifrena (41:53), i taj plus održan je do kraja četvrtine (53:65) da bi tokom poslednje deonice bio uvećan i do maksimalnih 56:80 nakon trojke Gudurića i dvojke Lazića. Do kraja meča, uz ravnomernu raspoređenu minutažu, crveno-beli su zabeležili rutinsku pobedu.