Mega potvrdila plasman u ABA Ligu 29.05.2017.

Košarkaši Mega Leksa došli do 7. pobede u Mozzart Super ligi pošto su u okviru 12. kola savladali na gostovanju ekipu Dinamika sa 85:89 (16:22, 27:17, 16:25, 26:25). Ovim trijumfom Mega Leks se plasirao u plej-of Super lige i time je ujedno i obezbedio igranje ABA lige naredne sezone.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Sava Lešić sa 27 poena i 10 skokova, kao i Jovan Novak sa 10 poena, 7 skokova i čak 14 asistencija. U domaćoj ekipi se istakao Marko Čakarević sa 21 poenom.

Početak meča je protekao u izjednačenoj igri. Sredinom četvrtine Mušidi vezuje 6 poena i uz par dobrih odbrana, Spasojević trojkom postavlja rezultat posle 10 minuta igre, 16:22.

Posle najvećih plus 8 (16:24) početkom druge četvrtine, Dinamik pravi seriju 15:0 za plus 7 za domaću ekipu, 31:24. Seriju domaćih prekida Simeunović, Mega uspeva da poveže igru na obe strane terena, ali Dinamik košem u poslednjoj sekundi stiže do 43:39 na poluvremenu.

Posle pauze na poluvremenu, Mega dobro počinje treći period. Mušidi pogađa u kontri pod faulom, a posle dva zakucavanja Kabe, Mega vodi posle dužeg vremena. Dobra igra Mega Leksa se nastavlja pa je posle trojke Rebića plus 6 za Megu, 54:60 u 27. minutu. Lešić u finišu četvrtine čuva prednost Mege za 59:64 pred poslednjih 10 minuta.

Spasojević otvara poslednji period sa košem uz faul. Odlična timska odbrana Mege donosi dvocifrenu prednost pa je posle poena Lešića i trojke Jaramaza plus 14, 64:78. Usledio je pad u odbrani Mege, domaća ekipa spušta na samo poen razlike, 83:84, ali uz dobru timsku odbranu i poene Jaramaza, Mega je uspela da odbrani pobedu za konačnih 85:89

(Foto: Mega Leks/Ivica Veselinov)