Zvezda sigurna protiv "Pantera" 23.05.2017.

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su i 9. pobedu u Mozzart Super ligi Srbije. Pred nešto manje od hiljadu gledalaca u dvorani “Aleksandar Nikolić” ovoga puta savladana je ekipa FMP – a rezultatom 77:69 (25:16, 16:16, 16:10, 20:27).

Na samom startu viđeno je čak 8 vezanih poena Dobrića i 2 Kuzmića za vođstvo crveno – belih 10:0.

Prepoznatljivom jakom odbranom i raznovrsnim napadom ekipa trenera Radonjića nastavila je da održava dvocifrenu prednost stečenu u prvih 2 minuta utakmice, 20:9 bilo je na 3 ipo minuta do kraja prve četvrtine. Prišla je ekipa FMP – a u jednom trenutku na samo – 4, ali su puleni trenera Radonjića ponovo pojačali u odbrani i na prvi odmor otišli s prednošću od +9, 25:16.

Nakon nepuna 3 minuta igre u drugoj četvrtini bilo je +12 za Zvezdu, 33:21. Veliki peh za crveno – bele se desio u 3. minutu druge četvrtine, kada je Marko Simonović nakon šuta za 3 poena nezgodno doskočio te je zbog povrede morao da napusti teren.

Došli su domaći igrači i do +15 nakon 7 minuta igre u drugoj četvrtini, 39:24. Rezultat nakon prvog poluvremena 41:32 u korist Crvene zvezde mts.

I drugo poluvreme počelo je kao i prvo, velikim zalaganjem u odbrani i odličnim, pa i atraktivnim rešenjima u napadu, kao što je bila akcija Jovića za Mitrovića, 50:32 za Zvezdu na 7:52 do kraja treće četvrtine. Kontrolisali su crveno – beli situaciju na terenu pa se na poslednji odmor otišlo rezultatom 57:42.

Dešavanja na terenu se nisu promenila ni nakon četiri minuta igre u poslednjoj četvrtini, branilac trofeja je i dalje diktirao tempo, a rezultat je u tom trenutku bio 69:51 u korist domaćina. Prišli su i na jednocifrenu razliku gosti, ali je već bilo kasno, 77:69, što ispostaviće se će biti i konačan rezultat utakmice.