DINAMIK – VRŠAC 89:81 (24:25, 19:20, 21:20, 25:16)

DVORANA: Dinamik arena. GLEDALACA: 350. SUDIJE: Jovčić, Ninković, Prpa.

DINAMIK: Stevanović 4, Ćirković, Milisavljević 3, Beslać, Lazić 5 (7 sk), Gavrilović 11, Bruks 23 (7 sk, 9 as), Nađfej, Čakarević 21 (12 sk), Radulović 5 (5 as), Tornjanski, Sedmak 11.

VRŠAC: Pavković 10 (6 as), Pavlović, Mitrović 5, Glišić, Krstović 22, Jovović 2, Savović, Jeftić 14, Minčev 6 (5 sk), Fundić 2, Đerić 18 (5 sk).

Vrščane i dalje prati zla kob u završnicama mečeve na gostovanjima. U Dinamik areni izabranici trenera Vladimira Đokića su tri četvrtine igrali odlično i gradili prvu superligašku pobedu, međutmv sav trud pao je u vodu u poslednjih šest minuta, kada su Beograđani serijom 14:0, napravili veliki preokret i minus od 7 poena (69:75) pretvorili u trijumf.

Vršac je do prve prednosti došao u prvoj četvrtini kada je poenima Jeftića sa linije slobodnih bacanja poveo sa četiri poena razlike (22:18). Međutim, prva četvrtina završena je minimalnim vođstvom Vrščana (25:24) i bilo je jasno da će se do kraja voditi rezultatski neizvesna borba.

U drugoj četvrtini Vršac je bio još bolji, na dva minuta do kraja prvog poluvremena imao je plus 8 (40:32), ali su domaći do pauze smanjili zaostatak na samo dva poena (45:43).

U trećoj četvrtini nastavila se rezultatska klackalica, tim Miroslava Nikolića preuzimao je inicijativu, ali je Vršac početkom poslednje deonice meča pokazao rešenost da slavi prvu pobedu. Razigrao se iskusni Bojan Krstović čijom trojkom su Vrščani poveli sa 6 poena razlike (75:69). Mešutim, tada dolazi do velikog preokreta, Dinamik je serijom 14:0 napravio odlučujući korak ka trijumfu.

Najzaslužniji za preokret i pobedu Dinamika bili su iskusni Čakarević i Amerikanac Bruks.

Kod Vrščana, sem Krstovića, dobru partiju pružili su Đerić, Jeftić i Pavković.