Megi dovoljno poluvreme u Subotici 09.05.2017.

Košarkaši Mega Leksa došli do treće pobede u Mozzart Super ligi pošto su u okviru šestog kola savladali u Subotici ekipu Spartaka sa 72:88 (21:19, 21:21,15:25, 15:23).

Izabranici trenera Dejana Milojevića su do pobede u hali „Dudova šuma“ došli posle odlične odbrane u drugom poluvremenu a meč je i definitvno prelomljen sredinom poslednje četvrtine kada se Mega odvojila na sigurnu prednost.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Radosav Spasojević sa 16 i Kostja Mušidi sa 14 poena dok se u domaćoj ekipi istakao Ivan Jelenić sa 26 poena.

Mega je bila odlična u odbrani na početku meča pa je rezultat posle 4 minuta bio 1:7. Gosti su vezali dve trojke ali je Mega uzvratila poenima pod košem za plus 6, 7:13. Mega preko Mušidija i Spasojevića održava vođstvo do finiša četvrtine kada gosti trojkama stižu do vođstva i rezultata 21:19 na kraju prve četvrtine.

Domaća ekipa stiže do plus 7, 31:24 posle nepuna 4 minuta u drugoj deonici. Mega uspeva da dođe na kratko do svoje igre, ali je neprecizna sa linije slobodnih bacanja pa gosti posle nove trojke stižu do 38:30. Novak trojkom i poenima sa slobodnih bacanja pokreće ekipu. Mega je odigrala znatno bolje i agresivnije u odbrani a Jaramaz sa trojkom postavlja rezultat na poluvremenu, 42:40.

Rebić je bio odličan na obe strane terena na početku drugog poluvremena. U kratkom periodu je ukrao četiri lopte a na drugoj strani vezao trojku i ulaz. Spasojević i Lešić su bili precizni pod košem pa je Mega povela 44:53 posle nepunih 5 minuta igre u 3. deonici. Spartak pogađa dva koša uz faul ali Simeunović odbija napad sa trojkom i košem sa poludistance. Četvrtinu poenima završavaju Novak i Lešić za 57:65 posle 30 minuta igre.

Na početku poslednje četvrtine Mega stiže do dvocifrene prednosti, 57:67, ali domaća ekipa pravi seriju 6:0 koju prekida Jaramaz. Odličnom odbranom koja je proizvela i lake poene u napadu, Mega se sredinom četvrtine odvaja na sigurnu prednost i definitivno prelama meč u svoju korist. Tačku na pobedu stavljaju Rebić i Mušidi za konačnih 72:88.