Partizan ostvario četvrtu pobedu 07.05.2017.

PARTIZAN NIS – BORAC 93:87 (20:14, 19:26, 31:26, 23:21)

DVORANA: Aleksandar Nikolić. GLEDALACA: 700. SUDIJE: M. Juras, Jevtović, Milojević.

PARTIZAN NIS: Ratkovica 17, Vrabac 5, Marinković 8, Veličković 8 (8 sk), Birčević 17 (11 sk), Koprivica, Andrić 12, Hečer 19 (6 as), Pot 4, Karahodžić, Luković 3 (5 sk).

BORAC: Čarapić, Mitrović 1, Popović, Milovanović 12, Radonjić 22, A. Todorović 6 (7 sk), Radović, Mićić 12 (5 as), Đoković 7 (5 as), Gavrilović, N. Todorović 15, Marinović 12.

Gosti iz Čačka su tokom čitavog meča disali za vrat crno-belima, vodili na poluvremenu, ali je Partizan NIS na kraju došao do zasluženog trijumfa rezultatom 93:87 (20:14, 19:26, 31:26, 23:21).

U meču V kola Mozzart Superlige Srbije, u tim Partizana se vratio plejmejker Vilijam Hečer, dok je sa meča izostao Džamont Gordon. Posle ujednačenog početka susreta, crno-beli su u drugom delu prve četvtine stekli prednost i rešili ovaj period igre u svoju korist. Druga četvrtina je donela preokret Borca koji je pred istek 20. minuta imao 4 poena prednosti, ali je Partizan, trojkom Andrića uz zvuk sirene, prišao na minus jedan.

U drugom poluvremenu, košarkaši Partizana brzo vraćaju rezultatsku prednost i više je ne ispuštaju do kraja meča. Gostujući tim se hrabro borio, pred kraj utakmice došao na poena zaostatka, ali je nakon trojke Branislava Ratkovice otklonjena i poslednja dilema o ishodu meča.