DINAMIK – FMP 72:79 (13:24, 24:16, 22:15, 13:24)

DVORANA: Dinamik arena. GLEDALACA: 300. SUDIJE: Vojinović, Juras, Vesković.

DINAMIK: Stevanović 14, Ćirković, Milisavljević 1, Lazić 2, Gavrilović 18, Bruks 7 (5 as), Nađfeji 8, Čakarević 10 (8 sk), Radulović 3, Tornjanski, Frend 8, Sedmak 1.

FMP: Radanov, Čović 11 (5 as), Davidovac 12 (8 sk), Lazarević 14 (8 sk), Bursać 5, Šešlija, Kutlešić, Žižić 5 (5 sk), Ljubičić 13, Radovanović 2, Ostin 2, Bolden 12 (18 sk).

Dinamik je u ovom meču bio odličan rival koji se nije predavao do samog kraja.

Bolje su Panteri otovrili meč. Čović je odlično asistirao saigračima i za kratko vreme su gosti vodili 12 razlike – 17:5.

U drugoj četvrtini su igrači Dinamika uhvatili ritam i počeli su da smanjuju prednost rivala. Na poluvreme se otišlo izjednačenog rezultata – 37:37.

Ali, bilo je potpuno jasno da je utakmica dobila neki drugi tok i da ćemo u nastavku gledati veliku borbu. Minut pre odlaska na poslednji obavezni odmor bilo je – 54:48 za Dinamik.

Ipak nisu se predali igrači FMP. Trojkom Ljubičića u 36. minutu Panteri su došli do novog poravnanja, ali iz narednog napada nisu iskoristili čak četiri prilike da vrate prednost.

Ipak nastavili su da igraju u svom ritmu gosti i da diktiraju tempo utakmice. Na malo više od minut pre kraja sa penala Čović je odveo FMP na pet razlike – 71:66, bilo je izvesno i da će slaviti.

A, sve je bilo gotovo posle druge tehničke greške Miroslavu Nikoliću, posle koje je trener Dinamika morao van dvorane a, Filip Čović ubacio dva, od tri penala i stavio tačku na meč.