SPARTAK - PARTIZAN NIS 75:82 (23:17, 24:19, 14:32, 14:14)

DVORANA: Dudova šuma. GLEDALACA. 700. SUDIJE: Obrknežević, Mrdak, Ninković.

SPARTAK: Matić 2, Jovišić 7 (9 sk), Prlja, Nikolić 3 (7 as), Kesar 25, Tresač 3, Miščević 10 (6 sk), Jelenić 21, Lučić, Kuridža, Fekete 4.

PARTIZAN NIS: Ratkovica 15, Vrabac 7 (7 sk), Marinković 5, Tanasković, Majstorović 6, Birčević 21 (9 sk), Koprivica, Andrić 6, Pot 16, Karahodžić, Luković 3, Gordon 3.

Crno-beli su imali i 17 poena zaostatka, ali su u trećoj četvrtini stigli do preokreta a potom i zaslužene pobede rezultatom 75:82 (23:17, 24:19, 14:32, 14:14).

U IV kolu Mozzart Super lige Srbije, Partizan NIS je zabeležio treću pobedu. Crno-beli su u subotičkoj Hali sportova bolje otvorili meč i stigli do početnih 6:0. Ipak, domaći tim je brzo stigao i prestigao vođstvo Partizana. Sredinom druge deonice, domaći su vodili i sa 17 poena prednosti, ali su nakon toga igrači Partizana pojačali tempo i do odlaska na pauzu između druge i treće četvrtine smanjili na -11.

Prvih deset minuta drugog poluvremena, doneli su nekoliko serija crno-belih koji su brzo stigli do izjednačenja, preokreta, a potom i +7, koliko je iznosila prednost i na kraju susreta. U poslednjoj deonici, Parni valjak stiže i do dvocifrene prednosti koju domaći tim ipak uspeva da do kraja meča smanji na konačnih 75:82.

Plejmejker Partizana NIS, Stefan Pot, je na konferenciji za medije posle meča izjavio:

"Odigrali smo loše prvo polvreme, ali je važno da smo pobedili. Iznenadili su nas šutem za tri poena i nekim drugim šutevima. Okrećemo se novom duelu, počinje priprema za Borac"
 - istakao je Pot.

Potom se prisutnima obratio i trener crno-belih, Aleksandar Džikić:

"Čestitam Spartaku na dobroj sezoni, dobrim igrama i konkrentno na muškoj i tvrdoj utakmici večeras. Otvorili smo dobro utakmicu, pa smo pali, ali smo se vratili pre svega dobrom igrom u odbrani. Posle smo stigli do lakših poena u napadu, i to je generalno bilo i odlučujuće"