SPARTAK – BORAC 75:68 (11:12; 19:15; 13:16; 32:25)

DVORANA: Dudova šuma. GLEDALACA: 200. SUDIJE: Belošević, Čukalović, Vesković.

SPARTAK: Matić 5, Jovišić 7, Prlja, Nikolić 8 (5sk, 7as), Kesar 10 (11 sk), Tresač 24, Miščević 8, Jelenić 10, Lučić, Kuridža 2, Fekete 1.

BORAC: Čarapić, Mitrović, Popović, Milovanović 3, Radonjić 16 (8 sk, 7 ul), A. Todorović 14 (9 sk), Radović, Mićić 4, Đoković, N. Todorović 18, Mišković, Marinović 13 (5 as).

U 3. kolu Mozzart Super Lige košarkaši Spartaka upisali su prvu pobedu, dok je ovo drugi vezani poraz Čačana.

Spartaka je slavio rezultatom 75:68 (11:12; 19:15; 13:16; 32:25). Kod Golubova najefikasniji je bio Tresač sa 24 poena, dok je kod gostiju Nemanja Todorović sakuoio 18.

Obe ekipe ušle su u ovaj meč sa željom da ostvare pobedu. Činilo se da su igrači bili malo stegnuti pa je prva deonica završena sa prednošću gostiju 11:12.

U drugoj četvrtini ekipe su igrale u serijama. Prvo su "golubovi" napravili 8:0 za opipljivih +9. Međutim bolja igra domaće ekipe u većem delu druge četvrtine nije imala kontinuitet pa su tako Čačani napravili seriju 9:1 i primakli se na samo 3 poena (28:25).

U drugom poluvremenu je viđena slična igra kao u prvoj četvrtini. Prva dva minuta nije bilo koša na obe strane. Minut i po pre kraja treće četvrtine Borac je poveo (38:40), ali u sledećem napadu trojkom Tresača Spartak ponovo vodi.

Borac je započeo četvrtu četvrtinu bolju, otvorili su je trojkom i brzo su došli na +6. Zahvaljujući čvršćoj odbrani, ali i dobroj igri Tresača koji je za kratko vreme postigao 12 poena, Spartak je na
  pet minuta pre kraja meča imao +3. Preuzeo je Tresač stvar u svoje ruke i nastavio je da pogađa. Na kraju je Spartak sasvim zasluženo upisao prvu pobedu u Mozzart Super ligi.

(FOTO: subotica.com)