Zvezda lako sa Panterima 29.04.2017.

FMP – CRVENA ZVEZDA MTS 64:91 (23:22, 14:25, 8:27, 19:17)

DVORANA: FMP Arena. GLEDALACA: 500. SUDIJE: Nešković, Maričić, Milojević.

FMP: Radanov, Čović 6 (6 as), Davidovac 9, Lazarević 7 (5 sk), Bursać 8, Šešlija 8, Kutlešić, Žižić 3, Ljubičić 5 (5 as), Radovanović 5, Ostin, Bolden 10 (7 sk).

CRVENA ZVEZDA MTS: Volters 12, Tompson 6 (10 sk), Dangubić 9, Mitrović 5, Lazić 19 (šut 6-3 za tri poena, 6 4 za dva), Dobrić 5, Simonović 17, Rakićević 2, Dženkins, Gudurić 8, Kuzmić 6, Bjelica 2.

Košarkaši Crvene zvezde mts zabeležili su i treću pobedu u okviru Mozzart Super lige pošto su kao gosti savladali FMP u Železniku sa 91:64 (22:23,25:14,27:8,17:19).

Pred 500 gledalaca u dvorani „FMP Arena" najefikasniji kod crveno-belih bio je  Branko Lazić sa 19 poena, dok je Marko Simonović dodao 17, a Dion Tompson 10 skokova.

Utakmica u Železniku u prvom poluvremenu donela je veliku borbu u kojoj su košarkaši FMP ušli vrlo borbeno i nakon trojke Čovića poveli sa 8:2. Ipak, crveno-beli supojačali ritam, uhvatili priključak, i do samog finiša pr ve deonice viđena je izjednačena igra, uz prednost domaćeg tima 23:22. Ekipa FMP-a otvorila je drugu deoniocu serijom 5:0 nakon trojke Žižića, ali su crveno beli odgovorili serijom u kojoj su pogađali Dobrić (2+1), Tompson (8 skokova u prvom poluvremenu) i najzapaženiji pojedinac prvog dela Nejt Volters (12 poena). U periodu od 16. do 20.minuta pri rezultatu 35:37 košarkaši Crvene zvezde mts su imali dobru deonicu – pogađao je Simonović, a Amerikanac Tompson nakupio je 4 ofanzivna skoka u jednom napadu. Prednost je rasla do maksimalnih 37:47 na kraju prvog poluvremena, uz pomenutog Voltersa, Marko Simonović je takođe bio napadački raspoložen sa 11 ubačenih poena.

U drugom poluvremenu crveno-beli su nakon uvodnih poena Ljubičića, još više pojačali ritam,  iz čvrste odbrane stizali su laki poeni, nakon polaganja Gudurića, dve trojke Lazića i zakucavanja Tompsona, pa je u 27.minutu bilo 41:61. Do kraja utakmice nije više bilo rezultatske neizvesnosti, treneri su rotirali sve raspoložive igrače (Crvena zvezda mts igrala bez Jovića i Simanića, FMP bez povređenog Apića), a konačni rezultat bio je  64:91 nakon ubačene trojke Gudurića.