FMP jakom odbranom slomio Vršac 27.04.2017.

VRŠAC - FMP 57:81 (18:22, 14:19, 14:27, 11:13)

DVORANA: Milenijum. GLEDALACA: 2500. SUDIJE: Obrknežević, Ninković, Arsenijević.

VRŠAC: Pavković, Pavlović 2, Mitrović, Glišić 4, Krstović 3, Jovović 8, Savović 3, Jeftić 6, Minčev, Stojadinović 11, Fundić 13 (10 sk), Đerić 7 (6 sk).

FMP: Radanov 16, Čović 8 (5 as), Davidovac 8, Apić 8, Lazarević 10, Bursać, Šešlija 8 (6 sk), Kutlešić, Žižić 5, Ljubičić 3, Ostin 7 (7 sk), Bolden 8.

Panteri iz Železnika zasluženo su odneli bodove iz Milenijuma posle odlične igre i neverovatno čvrste odbrane za koju Vrščani u najvećem delu meču nisu imali rešenja. Utakmica je završena rezultaom 57:81 (18:22, 14:19, 14:27, 11:13) u korist FMP.

Samo u pojedinim trenucima prvog perioda tim trenera Vladimira Đokića prikazao igru koja je ličila na izdanje iz prvog kola protiv Partizana, i nošen sjajnom podrškom sa tribina uspeo rezultatski da parira rivalu. U ostalim četvrtinama Vrščani su nadigrani od kvalitetnijeg protivnika koji je kontrolisao rezultat tokom čitavog toka susreta.

Ključnu prednost FMP je ostvario u trećoj četvrtini kada je najpre serijom 7:0 došao do dvocifrene razlike (48:32), da bi u poslednjih deset minuta ušli sa vođstvom od 22 poena prednosti (68:48).

Vrščani su se lavovski borili, dali sve od sebe da spuste prednost protivnika i izbegnu ubedljiv poraz, ali nisu imali rešenja ni za spretnog Radanova, snažnog Boldena, pa bivše Vršane Davidovca i Apića. Uopšte gosti su se vršačkoj publici predstavili kao moćan sastav. Igrači Vršca nisu bili šuterski raspoloženi, imali su samo tri ubačene trojke iz 24 pokušaja i promašili čak osam slobodnih bacanja. Gosti iz Železnika bili su i nešto bolji u skoku (36:31) i imali jednu asistenciju više (15:14).

Vršac je za dva poena mršav procenat (41%), gosti vrlo dobar (64%). Sa takvom statistikom nije se moglo do pobede.

Trener pobedničkog tima Dušan Alimpijević čestitao je Vrščanima na osvajanju prvog mesta u KLS.
“Fantastična sezona za Vršac, želim da čestitam svima u klubu, igračima i članovima stručnog štaba. Bilo bi nepošteno a ne reći da večeras nije bilo njihovo veče, pre svega u šutu za tri poena. Želim da verujem da je to plod naše dobre odbrane. Osnovna prednost timova koji dolaze iz ABA lige u odnosu na timove iz KLS je što atletski i fizički mogu mnogo više. Nije to nikakva velika pamet. Sem toga duži rosteri im omogućavaju pariranje svih 40 minuta u visokom ritmu na šta ekipe iz KLS, pa i ja do skoro, nisu navikle. Odigrali smo dobro večeras, želimo da budemo među četiri najbolje ekipe.”

Kapiten Vršca Miloš Savović čestitao je gostima na čvrstoj utakmici.
“Zahvalio bih se publici koja je došla u ovolikom broju da nas podrži, nismo uspeli da odgovorimo snažnu na njihovu igru, stigao nas je malo i umor. Imamo naše ambicije i želimo da ih ostvarimo.”

Trener Vršca Vladimir Đokić zahvalio se kolegi Alimpijeviću na čestitkama.
“Lepo je bilo večeras igrati pred publikom kakva je naša. FMP je igrao čvrsto i agresivno, bili su fizički dominantiji otuda i naš loš procenat šuta. Nismo uspeli da odgovorimo na njihovu agresiju, meč sa Partizanom je uticao na naš umor. Hvala igračima na zalaganju, imamo još 12 utakmica, nemamo nikakav imperativ, naše šanse za pobedu tražićemo u duelima sa KLS ligašima. Nismo naviknuti na tempo igranja sreda – subota, publika mora to da razume. Učinićemo sve da igramo sa što više igrača u rotaciji, trudićemo se da bolje izgledamo u narednim utakmicama. Ponosni smo na to što smo uspeli da dođemo na ovaj nivo takmičenja.”

(FOTO: evrsac.rs)