BORAC – MEGA LEKS 75:77 (25:27; 15:13; 16:14;11:13; 8:10)

DVORANA: Borac. GLEDALACA: 2.000. SUDIEJ: Maričić, Mrdak, Stefanović.

BORAC: Čarapić, Mitrović 2, Popović, Milovanović 8, Radonjić 6, A. Todorović 24, Radović, Mićić 12, Đoković 7, N. Todorović 10, Mišković 1, Marinović 5.

MEGA LEKS: Rebić 13, Lešić 5, Čarapić, Jaramaz 15, Spasojević 13, Kaba 9, Čančar 4, Simeunović 8, Tejić 2, Novak 5, Kapetanović, Samardžiski 3.

U 2. kolu Mozzart Super Lige košarkaši Borca su na domaćem terenu izgubili od ekipe Mega Leksa nakon produžetka rezultatom 75:77.

Odlična atmosfera i podrška u hali viđena od samog starta utakmice obavezala je košarkaše Borca da pruže svoj makismum. Oni su znali da iskoriste pomoć publike i dobro su otvorili utakmicu. Ali igrači Mege nisu želeli da ponove meč iz Železnika, pa su i oni jednako dobro otvorili duel, naročito u šutu sa spoljnih linija.

U drugoj deonici viđena je potpuno izjednačena igra oba rivala, gde niko nije stekao prednost veću od tri poena. Tome u prilog ide i poravnat rezultat na poluvremenu (40:40).

Drugo poluvreme bilo je vrlo slično prvom. Ekipe su pokazale izuzetnu borbenost, požrtvovanost i košarkaško umeće, pa ponovo niko nije uspeo da se odlepi i stekne neku značajniju prednost.

U veoma uzbudljivoj i napetoj završnici utakmice Borac je imao tri poena prednosti, ali je Spasojević trojkom u poslednjoj sekundi utakmice uspeo da izbori produžetak za Mega Leks.

U produžetku više sreće imala je gostujuća ekipa, pa je na svoj konto upisala dva veoma bitna boda.

(Foto: Mega Leks/Ivica Veselinov)