Vukovi boli od Alasa 10.04.2017.

Kao i u prvom delu sezone, tako je i danas utakmica Dunava i Beovuka odlučena poenima u poslednjoj sekundi. Ovoga puta slavili su Beograđani i tako se revanširali Alasima za poraz iz januara. Beovuk je slavio posle preokreta u poslednjoj četvrtini, rezultatom 101:99 (20:21, 19:28, 26:25, 36:25).

Košarkaši Dunava igrali su dobro tridesetak minuta utakmice. Sredinom treće četvrtine imali maksimalnu prednost od 16 poena razlike (48:64) ali je zatim usledio veliki pad. Domaći su, malo po malo, smanjivali prednost i u poslednja dva minuta se ušlo sa nerešenim rezultatom.

Tada je usledio totalni pad koncetracije igrača Dunava i uz pet promašenih slobodnih bacanja u završnici, ispuštena je pobeda. Beovuk je slavio poenima Vučićevića u samoj završnici.

U Beovuku su najbolji bili Fundić (23p, 12sk, 8os), Vučićević (23p, 7as) i Dragović (19p, 6as), dok su u redovima Dunava prednjačili Nenadić (25p, 10sk, 6as) i Malidžan (20p, 9as).

Ovim porazom, Dunav je izgubio i teoretske šanse za plasman u Super ligu, dok će se sudbina Beovuka znati tek nakon poslednjeg kola. Beovuk ima skor od 14 pobeda i 11 poraza, što je dovoljno za petu poziciju na tabeli. Jedan trijumf više ima Spartak, koji je u petak poražen od OKK Beograda rezultatom 76:69. U međusobnim duelima dva tima Beovuk je oba puta slavio, ali će u poslednjem kolu morati da savlada Dinamik u gostima i da se nada porazu Subotičana na domaćem terenu od ekipe Napredak Rubina ukoliko želi da se domogne plasmana u Super ligu.