VRŠAC – METALAC 94:87 (25:28, 23:13, 26:27, 20:19)

DVORANA: Milenijum. GLEDALACA: 800. SUDIJE: Maričić, Prpa, Krstić.

VRŠAC: Pavković 20, Pavlović 8 (6 sk), Mitrović, Krstović 16 (7 sk), Jovović, Uzelac, Spasojević, Savović 12 (5 sk), Jeftić 16 (7 sk), Minčev 4, Stojadinović 15, Đerić 3 (5 as).

METALAC: Radivojević 7, Jelić, Janković 6 (6 sk), Šarenac, Đ. Đukanović 16 (8 sk), B. Đukanović 29, Vasić 13 (7 as), Milutinović, Dujković 6, Bogdanović, Ostojić 10, Hukić.

Vršac je posle velike borbe savladao Metalac i za overu prvog mesta u ligi potrebna mu je još jedna pobeda. Valjevci su odigrali sjajan meč u Milenijumu, pružili su žestok otpor i pošteno namučili izabranike trenera Vladimira Đokića, koji zahvaljujući dobrom procentu šuta i maestralnim napadačkim kreacijama  Pavkovića, ipak nisu dozvolili iznenađenje.

Momci trenera Počeka počeli su agresivno u odbrani i uz šutersko nadahnuće Vasića i Đukana Đukanovića obezbedili prednost od 8 poena  u 9. minutu (26:18). Metalac je i u drugoj četvrtini nastavio u istom ritmu, sjajno je igrao Brano Đukanović, ali je pri rezultatu 32:25 za goste usledio žestok odgovor Vrščana, serija 11:2 za samo dva minuta, preuzimanje vođstva i uspostavljanje kontrole rezultata skoro do samog kraja. Metalac je i tokom drugog poluvremena igrao u visokom ritmu sa malim brojem izmena, međutim ovog puta presudio je kvalitet najiskusnijih igrača Vršca. Pored Pavkovića, zapaženu partiju pružili su Stojadinović, Krstović, Jeftić i kapiten Savović, kao i Pavlović, koji je imao šest ofanzivnih skokova.

U poslednjoj četvrtini  činilo se da će uslediti završnica bez mnogo uzbuđenja jer je stvorena dvocifrena razlika (85:74), ali je nekadašnji igrač Vršca Radivojević uneo novu energiju u igru Valjevaca koji su uspeli da priđu na samo tri poena zaostatka (90:87). Ipak, za potpuni preokret nisu imali snage. Vršac je odbio napad i nastavio seriju pobeda.

Trener Vršca Vladimir Đokić upozoravo je svoje igrače na kvalitet gostiju.

“Služio nas je šut, ponosan sam na igrače pred kojima su još dve teške utakmice. Čestitam Metalcu na odličnoj igri, želim mu da naredne sezone bude onaj stari.Mihajlo Poček je po mom mišljenju najbolji trener lige”
– zaključio je strateg Vrščana.

Trener Metalca Mihajlo Poček nije bio nezadovoljan.

“Došli smo rasterećeni i pokušali da iznenadimo lidera prvenstva. Vršac je kvalitetniji od nas, ima mnogo jači roster, mi se mučimo sa malim brojem igrača. Trener Đokić napravio je pravi potez uvođenjem Pavkovića, koji je promenio ritam i poentirao kad je trebalo. Zadovoljan sam igrom moga tima, mi smo izborili opstanak i ostvarili cilj. Vršcu želim sreću u Super ligi.”