BEOVUK 72 – VRŠAC 87:91 (15:17, 14:22, 24:18, 22:18, 12:16)

DVORANA: Vizura sport. GLEDALACA: 200. SUDIJE: Glišić, Nikolić, Mrdak.

BEOVUK 72: Maksimović 13, Dragović (6 sk), Jevđenić 2, Pejić 19 (7 as), Vučićević 15 (8 sk, 5 as), Karanović, Mitrović, Fundić 24 (18 sk), Nerandžić, Zekavičić, Jeremić.

VRŠAC: Pavković 1, Pavlović 6, Mitrović, Krstović 13 (8 as), Jovović 5 (6 sk), Uzelac, Spasojević, Savović 6 (5 sk), Jeftić 18 (10 sk, 8 as), Minčev, Stojadinović 17 (6 sk), Đerić 25.

Vršac je u prvom poluvremenu u potpunosti opravdao ulogu favorita i prvi deo meča protiv Beovuka lako rešio u svoju korist sa dvocifrenom razlikom (39:29).

Činilo se da će izabranici trenera Vladimira Đokića rutinski odigrati drugo poluvreme i sačuvati stečenu prednost, međutim, najbolji igrač Beograđana Fundić, svojim nadahnućem uspeo je da donese rezultatski preokret. Za svega tri minuta Beovuk je napravio seriju 15:2 i na pet minuta do kraja poveo sa sedam poena prednosti (68:61). U 39. minutu domaći tim je bio pred pobedom jer je vodio sa 71:63, ali su Vrščani u poslednjih 120 sekundi režirali dramu u kojoj je glavnu ulogu odigrao Miloš Savović. Kapiten je posle promašenog bacanja Jeftića ostvario skok u napadu i pogodio za izjednačenje (75:75).

U rezultatskoj klackalici u petominutnom produžetku više nerava imali su Vrščani, dilemu po pitanju pobednika otklonio je Đerić preciznim šutevima sa linije slobodnih bacanja.