METALAC – BEOVUK 72 74:79 (16:14, 21:21, 14:14, 23:20)

DVORANA: 15. septembar. GLEDALACA: 500. SUDIJE: Vojinović, Pecelj, Sedlar.

METALAC: Radivojević 6, Jelić, Janković 6, Šarenac, Đ. Đukanović 3 (7sk), B. Đukanović 25, Vasić 13 (8as), Milutinović, Dujković 19, Dimitrijević, Ostojić 2, Hukić.

BEOVUK 72: Maksimović 7, Dragović 18, Jevđenić 2, Pejić 11, Vučićević 15, Mitrović, Fundić 12 (12sk), Nerandžić, Zekavičić 14, Jeremić.

Beograđani su prekinuli seriju pobeda Metalca. Beovuk je jakom odbranom u drugom poluvremenu uspostavio kontrolu utakmice i u završnici uspeo da odbije sve naopade Metalca, koji je ovaj meč odigrao ispod nivoa prethodnih. Beovuk je došao do 12. pobede u sezoni, dok Metalac ima trijumf manje.

Za razliku od nekih prethodnih mečeva Valjevci su nešto bolje startovali i u osmom minutu poenima Dujkovića stigli do sedam poena prednosti, 16:9. Ipak, „crne minute“ u napadu ekipe Mihaila Počeka gosti su iskoristili i brzo stigli do poravnanja, 16:16.

Raspoloženom Brani Đukanoviću suprostavili su se Fundić i Pejić, a brzopleta i nerezonska rešenja bili su sastavni deo igre oba tima do kraja prvog poluvremena.

U nastavku duela Beograđani su agresivnom odbranom u potpunosti uspeli da nametnu svoj ritam, a Vučićević i Dragović su bili raspoloženi u šutu za tri poena, pa su „vukovi“ na kraju trećeg kvartala imali i osam poena prednosti, 51:59.

Pokušavali su Valjevci prodorima Brane Đukanovića i Vasića i poenima Dujkovića ispod samog koša da uhvate priključak, ali svaki put je usledio odgovor gostiju. U tri navrata na samom kraju puleni Mihaila Počeka su prišli na tri poena zaostatka, međutim nije bilo snage za potpuni preokret.