Borac ne staje 26.03.2017.

MLADOST ADMIRAL – BORAC 65:77 (15:15, 14:22, 15:18, 21:22)

DVORANA: Vizura sport. GLEDALACA: 500. SUDIJE: Belošević, Vesković, Arsenijević.

MLADOST ADMIRAL: Nešović, Kužeta 13, Bulatović 12 (6 sk), Kočović 7 (6 as), Jeković 8, Vujinović, Brkić6, Savković 5, Veljković 9 (5 sk), Antonijević, Novaković 5.

BORAC: Čarapić 5, Mitrović, Popović, Radovanović 6, Milovanović, Radonjić 8, A. Todorović 6 (8 sk), Radović, Mićić 10 (6 as), Đoković 12 (5 as), N. Todorović 18, Marinović 12 (7 as).

Košarkaši Borca su na neugodnom gostovanju ekipi Mladosti u Zemunu uspeli da ostvare novu pobedu rezultatom 65:77 (15:15; 14:22; 15:18; 21:22). Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Nemanja Todorović sa 18 poena (neverovatnih 6/6 za tri poena), a pratili su ga Marinović i Đoković sa 12 poena.

Od početka utakmice pa do sredine druge četvrtine viđen je rezultatski egal u kome ni jedna ekipa nije uspela da ostvari neku značajniju prednost. Ali u završnici druge deonice za domaće igrače je nastupilo nekoliko praznih minuta, što su Čačani znali da iskoriste i da, najviše zahvaljujući šutu za tri poena (5/11) odu na poluvreme sa pristojnom prednošću od osam koševa razlike (29:37).

U nastavku Borac je silovito krenuo i za kratko vreme stekao dvocifrenu prednost. Tu razliku iskusni igrači Borca znali su da sačuvaju tokom drugog poluvremena i da očekivano ostvare petnaesti vezani trijumf. Ponovo je glavni adut Borca bio šut za tri poena, što je, doduše, tradicionalno čačansko oružje.