BORAC – DUNAV 81:69 (24:13; 19:21; 20:18; 18:17)

DVORANA: Borac. GLEDALACA: 1.300. SUDIJE: Nešković, Ninković, Kovačević.

BORAC: Čarapić 2, Mitrovć 2, Popović, Ćirić, Radovanović 7, Radonjić 10, A. Todorović 14 (15 sk), Radović, Mićić 13, Đoković 3, N. Todorović 20, Marinović 10 (7 as).

DUNAV: Malidžan 5, Valjarević 5, Nenadić 13, Sočanac 7 (8 as), Rudan, Zorčić 13 (6 sk), Turukalo, Kavurin, Vuković 10, Popović 11, Matijašević 5, Pavlović.

U 19. kolu Mozzart Košarkaške lige Srbije Borac je na domaćem terenu savladao Dunav rezultatom 81:69.

Domaćin je bolje napadački otvorio utakmicu, uprkos tome što je omašio par zicera. Dunav je na momente delovao uplašeno i neorganizovano, što je Borac znao da iskoristi, naročito u završnici četvrtine.

Borac je silovito krenuo u drugu deonicu, pa je tokom četvrtine imao i maksimalnih 15 poena prednosti. Dunav je samo povremeno uspevao da tu razliku smanji, ali ne i da ozbiljnije ugrozi Čačane. Ostaje utisak da je Borac mogao sa većom razlikom da ode na odmor, s obzirom na igru koju su pokazali i otpor koji je Dunav pružio.

I u nastavku utakmice domaćin je bio tim sa konstantnom inicijativom i više pokušaja u napadu. A Dunav je, s druge strane, imao dosta sreće u pojedinim momentima.

U poslednjih deset minuta Dunav je pokušao da iskoristi loš ritam u kojem se našao Borac. Ali sve što su uspeli tokom četvrtine bilo je da priđu na sedam poena razlike. Kvalitet i iskustvo igrača Borca bili su presudni, uprkos tome što su bili šuterski neraspoloženi.