SPARTAK – TAMIŠ 74:60 (15:16, 22:17, 15:14, 22:13)

DVORANA: Dudova šuma. GLEDALACA: 300. SUDIJE: Nešković, Ninković, Kovačević.

SPARTAK: Matić 13, Jovišić 7, Ljubenković 13 (5 sk), Hristov 15, Prlja 15 (5 sk), Nikolić 2, Tresač 3, Miščević 6, Lučić, Kuridža, Andrejević 3.

TAMIŠ: Đorđević 4 (6 sk), Veličković 9 (5 as), Ilkić 1, Trajković, Kanjevac, Kesar 14, Vitković 11, Simić, Mirković 8 (8 sk), Savić 7, Milošević 4, Vuletić 2.

"Golubovi" su u jednoj čvrstoj i borbenoj utakmici savladali Tamiš i uz poraz Dunava napravili veliki korak ka plasmanu u Superligu. Naredne subote Subotičani igraju meč sezone koji bi mogao da donese rasplet u gornjem delu KLS.

Utakmica je praktično rešena u poslednjoj četvrtini zahvaljujući izvanrednom šutu ali i granitnoj odbrani domaćih košarkaša, koji su u drugom poluvremenu primili svega 27 poena.

Prva četvrtina bila je prilično izjednačena, obe ekipe su se smenjivale u vođstvu. Iako su obe ekipe šutirale solidnih 45% iz igre, na kraju prvog perioda igre stajalo je 15:16 u korist Pančevaca.

Ista igra preslikala se i na početak drugog perioda igre. Na isteku 14. minuta gosti košem Vitkovića odlaze na 21:24, da bi potom usledila serija Spartaka 10:2 za prvo osetnije vođstvo 31:26. Do odlaska na odmor, Prlja je pogađao za plave golubove, a sa druge strane omaleni Veličković solo prodorom i košem u poslednjoj sekundi stavilja tačku na prvo poluvreme 37:33.

Dobar šut Spartaka odrazio se i na početak drugog poluvremena. Ljubenković sa svoja četiri poena i trojkom Matića, domaći košarkaši vrlo brzo stiču +9 44:35, i vrlo rano „teraju“ gostujućeg trenera Jovičića na minut odmora. Iako je Spartak nakon time outa stekao dvocifrenu prednost, gosti su u laganom ritmu istopili vođstvo Subotičana do kraja treće četvrtine koja je završena rezultatom 52:47.

Poslednju deonicu otvara sjajni Prlja sa svojih pet vezanih poena, kojima vraća Spartak na dvocifrenu prednost 57:47. Gosti su pokušavali da pronađu brz odgovor, ali je Matić sa dve vezane trojke uveo svoj tim u poslednjih pet minuta sa pristojnom razlikom 65:56. Trojka Hristova i poeni Prlje i Miščevića rešavaju pitanje pobednika za novu i veoma bitnu pobedu.