Vršac u poslednjem minutu stigao -6 06.03.2017.

OKK BEOGRAD – VRŠAC 79:80 (23:15, 27:28, 12:20, 17:17)

DVORANA: SC Šumice. GLEDALACA: 350. SUDIJE: Glišić, Čukalović, Pecelj.

OKK BEOGRAD: Manojlović 11, Simeunović 9, Milovanović, Dimitrijević, Nešić, Torbica, Jovanović 7, Mišković 7, Ćirković, Drekalović 4, Stanković 23, Nešović 15 (10 as).

VRŠAC: Pavković 3, Pavlović, Mitrović 3, Krstović 9, Jovović 9, Uzelac 7, Spasojević, Savović 11, Dimić 19, Jeftić 14 (6 sk), Minčev 3, Đerić 2.

Vrščani su posle četiri godine prekinuli seriju poraza u Dvorani Šumice protiv OKK Beograda u utakmici čija završnica nije bila za ljubitelje sporta sa slabim srcem. Izabranici trenera Vladimira Đokića napravili su neverovatan preokret u poslednjem minutu u koji su ušli sa šest poena minusa (79:73). Međutim, u poslednjih 60 sekundi meča napravili su seriju 7:0 i pobedili košem Miloša Dimića.

OKK Beograd je utakmicu počeo maksimalno motivisano i borbeno. Već u prvoj četvrtini domaći su imali dvocifrenu razliku (18:8 i 20:10), i do kraja prvog poluvremena nisu ispuštali vođstvo zahvaljujući odličnoj igri Nešovića i Stankovića.

Početkom drugog poluvremena Vrščani su se probudili zahvaljujući plejmejkeru Jovoviću koji je postigao pet uzastopnih poena i smanjio minus na pet poena (48:53). Seriju je nastavio Dimić, da bi kapiten Savović trojkom doneo izjednačenje (53:53).

Beograđani su uzvratili serijom 7:0, Krstović i Dimić trojkama su odmah uspostavili ravnotežu a Nikola Jeftić je doneo prvo vođstvo Vršcu u finišu treće četvrtine (63:62). U poslednjih deset minuta viđena je rezultatska klackalica, i finiš u kojem je Vršac bio smireniji i spretniji.