Metalac se revanširao Klonferima 27.02.2017.

METALAC – OKK BEOGRAD 84:63 (16:22, 24:14, 22:8, 22:19)

DVORANA: 15. septembar GLEDALACA: 400. SUDIJE: Nešković, Stefanović, Arsenijević.

METALAC: Radivojević 2, Jelić, Janković 2, Šarenac 2, Đ. Đukanović 18 (6 sk), B. Đukanović 20, Vasić 8 (7 as), Jošilo 18 (14 sk), Pavlović, Miluinović 1, Dujković 11 (12 sk), Ostojić 2.

OKK BEOGRAD: Manojlović 7 (7 sk, 5 as), Simeunović 5 (7 sk), Milovanović 2, Dimitrijević, Nešić 1, Torbica 6, Jovanović 16, Mišković 11, Ćirković, Drekalović 8 (4 sk), Stanković 7, Nešović.

Pobedom u starom derbiju, košarkaši Metalca praktično su osigurali opstanak u ligi. Teoretski nisu, jer imaju šest pobeda više od Smedereva, na osam kola pre kraja, ali li bi trebalo da se desi pravo čudo da se valjevski tim nađe na poslednje dve pozicije na završetku lige. OKK Beograd bez Nešovića uspeo je da bude ravnopravan u prvom poluvremenu, dok je u nastavku viđena dominacija momaka trenera Počeka za revanš "klonferima" sa kamatom.

Uspavano su Valjevci ušli u meč, pa su prvi put poentirali iz igre tek u petom minutu. Gosti su, iako ni sami nisu bili šuterski raspoloženi, vodili do polovine prve četvrtine, a promašeno zakucavanje Manojlovića kažnjeno je vezanim trojkama Jošila i Vasića, pa je Metalac na veliku pauzu otišao sa četiri poena viška.

Početkom drugog pluvremena igra OKK Beograda se potpuno raspala. Domaći su serijom poena Jošila i Brane Đukanovića pobegli na dvocifrenu razliku, a OKK Beograd je tek u petom minutu trećeg perioda uspeo da poentira. Torbica je sa dve vezane trojke pokušao da vrati „klonfere“ u život, ali je serijom kontranapada, uz dominaciju Jošila i Dujkovića u skoku, valjevski tim obezbedio zalihu od 18 poena za poslednju četvrtinu.

Poslednja deonica protekla je u odrađivanju posla domaćih košarkaša, trojka kapitena Đukana Đukanovića donela je plus 20 (67:47), pa za goste iz prestonice nije bilo povratka.