Konstantin namučio Vršac 06.02.2017.

VRŠAC – KONSTANTIN 91:85 (19:24, 32:23, 20:20, 20:18)

VRŠAC: Pavković 14, Pavlović, Mitrović 11, Munižaba, Krstović 18, Jovović 2, Uzelac 5, Spasojević, Savović 6 (11 sk), Dimić 15 (6 as), Mrđa, Jeftić 20 (7 s).

KONSTANTIN: Dojčinović 5, Simović, Kostić, Šišić 20 (5 sk), Anđelković 3 (5 sk), Stojanović 7 (5 sk), Antić 15, Rendal 31 (6 sk), Bogavac, Stanković, Živković 4.

U duelu prve i poslednje ekipe na tabeli, Konstantin je pružio snažan otpor favorizovanom rivalu. Iako su igrale bez nedovoljno oporavljenog Slaviše Bogavca, te Amerikanca Čarlsa Bronsona koji se razboleo, Nišlije su svih 40 minuta “mučile” lidera Košarkaške lige Srbije. Rasterećen imperativa rezultata, Konstantin je odigrao odličnu utakmicu, imao visoke procente šuta i nije puno nedostajalo da načini veliko iznenađenje.

Gosti su odlično krenuli, poveli su 8:0, već u 5. minutu Konstantin je imao “dvocifrenih” 16:5. Nišlije su u tom periodu igrali odličnu odbranu i promašili su samo dva šuta, pa su tek tada Vrščani shvatili da pred sobom imaju rivala koji i ne pomišlja da se preda. Pritisnuo je tada Đokićev tim prednju liniju niškog tima, Rendal je izgubio dve, Anđelković jednu loptu i u naredna tri minuta Vršac je uhvatio priključak-15:18. No, Rendal je tada ušao u dobru seriju, ponovo podigao prednost gostiju, sada na 24:15, ali uzvraća Krstović i prva četvrtina okončana je vođstvom Nišlija 24:19.

Vršac je do preokreta stigao u 13. minutu, nakon solo deonice Miloša Dimića i trojke Miljana Pavkovića za 32:30. Pokušao je domaćin da iskoristi nalet i “odlepi” se na sigurniju distancu, imali su Vrščani 51:42 u 19. minutu, ali nisu se dale Nišlije. Šišić i Rendal uzvraćaju “artiljerijom” i na odmoru je bilo 51:47.

Odlučnost gostiju nije jenjavala ni u nastavku, Antić je trojkom u 23. minutu doneo Konstaninu novu prednost-53:54. No, usledio je period “praznih minuta” u napadu gostiju, što Vršac koristi da dođe do dvocifrene razlike-71:61. No, do kraja trećeg kvartala Šišić vezuje četiri poena, nadovezao se i Anđelković i gosti su prišli na 71:67, a poslednji kvartal Antić je otvorio trojkom za potpuni priključak-71:70. Nišlije su se držale sve do 38. minuta kada je Šišić pogodio samo jedan penal za 81:76, ali onda Jeftić I Pavković uvode Vršac u mirnu završnicu poenima za 86:76. Do kraja, Konstantin se trudio da izbori što časniji poraz i u tome je i uspeo.

Trener Vršca Vladimir Đokić zahvalio se publici na velikoj podršci.

“Čestitam Konstantinu na odličnoj igri, želim im da prevaziđu probleme, pokazali su da imaju kvalitet za ovu ligu. Da moji igrači nisu pokazali visok nivo borbenosti, da se nisu bacali po parketu za svaku loptu, ne bi uspeli da dođemo do pobede.”

Trener Nišlija Ivan Simić rekao je da Vršac zaslužuje da ima ABA ligaša.

“Čast mi je što sam dobio priliku da vodim klub kakav je Konstantin i što sam imao priliku da vodim tim protiv stručnjaka kakav je Đokić. Večeras se ponovila situacija iz mnogih utakmica ove sezone kada smo došli blizu pobede, ali nismo umeli da završimo posao.”

(FOTO: Branko Kozlina)