Napredak sve dalje od Superlige 31.01.2017.

Košarkaši Napretka u izuzeno lošem ritmu su započeli utakmicu, što govori podatak su da u prvoj četvrtini postigli samo 7 poena a do kraja poluvremena ukupno 28 poena od toga je Jeremić sam dao više od polovine poena svoje ekipe. Na drugoj strani ekipa Maldosti igrala je jako, sa puno žara na svakoj poziciji u svakom napadu i videlo se da izabranici Olivera Popovića ako nešto na promene u drugom delu meča da će doživeti izuzetno bolan poraz na svom parketu koji ih sigurno ostavlja bez cilja sa početka sezone a to je plasman u Superligu.

U nastavku igre Napredak je zaigrao za nijansu bolje, dobio treću četvrtinu u svoju koristi i dao nadu kruševačkoj publici da je preokred moguć.

U poslednjem periodu, na samom kraju Napredak dolazi do rezultata 59:59 ali umesto da odigraju pametno, nošeni podškom publike sa tribina, Čarapani se odlučuju za individualna rešenja u napadu i ekipa Maldosti rutinski utakmicu privodi kraju u Kruševcu.

Nikola Kočović (MLA): „Pre svega jako teška utakmica, fizički, potrošili smo se i mi i oni. Mi smo takcu utakmicu očekivali i takovoj se utakmici nadali. Došli smo ovde posle da kažem serije nekih slabih rezultata, uspeli smo da pojačamo trening prethodne nedelje i došli smo ovde da damo sve od sebe i da pokušamo da pobedimo zaista kvalitetnu ekipu Napretka. Na kraju smo uspeli, vodili smo celu utakmicu, mislim da smo zasluženo pobedili. Ostaje mi da čestitam protivniku na fer i korektnoj igri i želim im puno uspeha u nastavku takmičenja.“

Dragan Mijajlović (NAP): „Pre svega hteo bih da čestitam ekipi Mladosti na zasluženoj pobedi. Mi smo od početka ušli loše u utakmicu, ništa nismo ispoštovali ono što smo se dogovorili u svlačionici, ono što smo se dogovarali tokom cele nedelje. Preostaje nam da još jače radimo od ponedeljka i da se spremimo za Slogu u Kraljevu.“

Lazar Spasić (MLA): „Pre svega bih želo da kažem svoje mišljenje vezano za Napredak, mislim da je sjajan tim odlično vođen sa jasnom i preciznom idejom u napadu. Znam da su se suočili sa velikim problemom odlaskom Vitkovca, to je tim koji može sa svakim u ovoj ligi da igra bez ikakvih problema. Znamo da je dobar domaćin i mi smo bili u seriji od četiti poraz u lošem nizu i pali dosta posle Vršca i znamo da ovaj teren u Kruševcu nije teren za vađanje ali ja sam svojim igračima rekao da prvo moraju da veruju u trening, ono što rade na treningu i da tek kada budemo verovali jedni u druge i kada se budemo žrtvovali na terenu kao što smo se danas žrtvovali jedni za druge, pričamo o načinu pravljenja penala jer smo ovaj meč dobili koliko vidim sa 29% šuta iz igre, što smatram da je jako loše i da mi je neko pre utakmice rekao da ćemo dobiti utakmicu sa 29% šuta iz igre ne bih mu iskreno poverovao. Sa druge strane sjajni Jeremić bio je izuzetno raspoložen, sam nosio ekipu ali očigledno to nije bilo dovoljno. Što se same utakmice tiče mislim da smo imali kontrolu meča od prvog do poslednjeg sekunda. Mislim da smo jasno i precizno znali šta hoćemo u napadu, šta hoćemo u odbrani. Napredak je deficitaran bio na poziciji pet i četiri tako da smo probali tu makismalno da opteretimo i na kraju mislim da smo do zaslužene pobede došli. Napretku zaista želim sve najbolje u nastavku sezone.“

Oliver Popović (NAP): „Čestitke Mladosti na apsolutno zasluženoj pobedi. Napredak je danas delovao jako loše kao tim, jednostavno mi kada igramo individualno i kada pokušavamo neke stvari individualno da rešimo to se pokaže jako loše To smo večeras uradili, od starta je krenulo jako loše, jako sporo, jako mekano tako da je to Mladost iskoristila kako treba. Mi smo sa ovim izgubili šanse, verovatno, za bobu za četvrtu poziciju, nažalost. Tako da mora da se sedne sa ljudima iz kluba da se preispita šta i kako dalje. Jednostavno ovaj poraz je onaj koji nas je mnogo, mnogo, udaljio od neke borbe za četvrtu poziciju. Jednostavno sada je mišljenje o tome da li će neko da napravi kiks Spartak ili Tamiš da bi mi uspeli da jurimo to četvrto mesto, to će biti jako teško. Kažem individualna igra, jako puno loših rešenja što se tiče napada, jako loš generalno napad danas, stegnuto ne znam iz kog razloga, niti smo promenili način trenigan niti bilo šta, jednostavno jako malo raspoloženih, osim Marka koji je bio raspoložen, nismo imali igru unutrašnju, visoki igrači jako loše odigrali, nismo imali taj balans unutrašnje igre i spolja, ispod koša jako teško davali poene, tako da je to Maldost iskoristila večeras i zasluženo dobila."