METALAC – DINAMIK 87:80 (20:18, 10:21, 22:19, 18:12, 17:10)

DVORANA:15. septembar. GLEDALACA: 400. SUDIJE: Maričić, Milojević, Ilić.

METALAC: Radivojević, Jelić, Janković 13, Šarenac 1, Đukanović 17 (7sk), Vasić 16 (8as), Jošilo 21 (8sk), Milutinović, Dujković 9 (5sk), Bogdanović, Ostojić, Hukić 10 (5sk).

DINAMIK: Stevanović 15, Ćirković, Milisavljević (8sk), Grušanović, Beslać 3, Lazić 12, Gavrilović 4, Nađfeji 15 (12sk), Radulović 14, Tornjanski 1, Frend 16 (7sk), Todorović.

Start meča pripao je Valjevcima koji su predvođeni Jošilom u dva navrata imali i pet poena prednosti. Sa druge strani ofanzivnim skokovima puleni Miroslava Nikolića držali su priključak, a nakon zakucavanja Lazića trojkom Nađfejia u poslednjem minutu prvi put i poveli, 17:18.

Veći deo druge četvrtine gledali smo izjednačenu borbu, međutim Beograđani u završnici koriste novi pad u igri u napadu domaćih i zahvaljujući raspoloženom Stevanoviću i serijom 10:0 na velikom odmoru imaju maksimalnih 30:39.

Nastavio je lider tamo gde je stao i ukupnom serijom 20:1 već nakon tri minuta nastavka imao čak 18 poena viška, 31:49.

Ipak kada se činilo da je tu kraj, Đukanović i Janković probudili su svoj tim koji je pred poslednjih deset minuta zaostajao samo šest poena, 52:58. Nakon par neiskorićenih napada trećom trojkom Đukanovića rezultat je četiri i po minuta pre kraja posle dugo vremena bio izjednačen, 64:64. U neizvesnoj završnici, iako je Hukić u poslednjem minutu doneo vođstvo Radulović je oba puta sa linije penala bio precizan, a Đukanović u poslednjim sekundama blokirao Frenda i doneo produžetak.

U dodatnih pet minuta iako nije bilo njegovo veče u regularnom delu Vasić je izrastao u junaka i serijom poena doneo veliku radost navijačima domaćih.