VRŠAC – DUNAV 103:93 (27:26, 27:17, 25:20, 24:30)

DVORANA: Milenijum. GLEDALACA: 1200. SUDIJE: Vojinović, Prpa, Miloradović.

VRŠAC: Pavković, Pavlović 7, Mitrović 6, Krstović 10, Jovović 15 (6 sk, 6 as), Uzelac, Spasojević, Savović 3 , Dimić 20, Jeftić 18 (6 sk), Stojadinović 12 (5 sk), Đerić 12.

DUNAV: Malidžan 16 (6 as), Žigon, Valjarević 10, Nenadić 18 (7 sk), Sočanac 10, Rudan, Turukalo 2, Kavurin, Vuković 5 (6 sk), Popović 11 (5 sk), Miljković 6, Matijašević 15.

Niz pobeda izabranika trenera Vladimira Đokića nastavljen je i protiv odlične ekipe Dunava iz Starih Banovaca, koja je uprkos porazu pokazala da se potpuno zasluženo plasirala na finalni turnir Kupa Radivoja Koraća. Napad je bio jača strana u igri oba rivala pa je publika u Milenijumu uživala u košgeterskom vatrometu a akcije Jovovića i Dimića, dva najbolja pojedinca u pobedničkom timu, publika je nagradila aplauzima. Vršac je odlično počeo, poveo sa 8:0 i 11:2, ubacio tri trojke iz tri pokušaja (Dimić dve i Đerić) i, činilo se, trasirao put ka pobedi. Međutim, gosti su uhvatili priključak u finišu prvog perioda, došli na samo poen zaostatka, a početkom druge četvrtine, trojkom Sočanca, jedini put prešli u vođstvo (29:27). Rezultatska neizvesnost trajala je do finiša prvog poluvremena kada Vrščani serijom 10:0 dolaze do prve dvocifrene prednosti (53:42). Tokom treće četvrtine Vršac je trojkom Đerića došao do 20 poena prednosti i bilo je jasno da Banovčani više ne mogu da ugroze zasluženi trijumf domaćeg tima. Ipak, nisu se predavali do kraja i zahvaljujući efikasnosti Matijaševića i Nenadića uspeli da izbore častan poraz.

Trener Vršca Vladimir Đokić čestitao je Dunavu na svemu što je uradio u dosadašem toku prvenstva.

“Bili smo bez energije u odbrani, osetilo se da smo zbog nekih povreda izgubili ritam treninga, ali smo srećom imali dobar napad i šutersko raspoloženje. Zahvalio bih se publici na podršci, mislim da momci svojom igrom i zalaganjem to zaslužuju. Nama ostaje da se oporavimo i dolečimo i spremni dočekamo derbi sa Dinamikom. Pavković je lakše povređen, ali biće spreman za naredni meč.”

Trener Dunava Vuk Stanimirović čestitao je Vršcu na pobedi.

“Nedostajali su nam visoki igrači da kvalitetnije odigramo odbranu, zatvorimo reket i budemo raznovrsniji u napadu. Izgubili smo sa pristojnih deset poena razlika, ali mislim da smo mogli mnogo više."

(FOTO: Branko Kozlina)