Važna pobeda za Metalac 15.01.2017.

METALAC – DUNAV 80:75 (13:24 31:16 19:16 17:19)

DVORANA: 15. septembar. GLEDALACA: 400. SUDIJE: Vojinović, J. Juras, Sedlar.

U zanimljivoj utakmici punoj preokreta Metalac je pobedio ekipu iz Starih Banovaca. Stigli su Valjevci -18, uspeli da ispuste 12 poena viška, ali su u finišu bili jačih nerava i upisali petu pobedu u 13 kola. Dunav je ostao na osam trijumfa.

Početak susreta u potpunosti je pripao gostima. Raspucani Banovčani napali su iz svih oružja i iskoristili inferiornu odbranu domaćih košarkaša, pa su u 12. minutu, nakon trojke
Popovića, došli do 18 razlike (15:33). Bolju igru domaćih inicirao je požrtvovanom odbranom kapiten Đukan Đukanović, nadovezali su se Dujković i Jošilo, pa je Metalac uzvratio srijom 18:0, a na odmor između druge i treće četvrtine uspeo da ode sa četiri poena viška.

I početak treće deonice pripao je domaćima, koji su serijom 8:0 poveli sa 52:40 i činilo se da valjevski brod plovi ka mirnoj luci. Ipak, preko
Sočanca i nepogrešivog Popovića (trojke 6/7),Dunav se polako ali sirurno vratio u egal, da bi, nakon još jednog pogotka Popovića van 6,75 na semaforu pisalo 69:70.

Sama završnica nije bila za one sa slabijim živcima. Timovi su se smenjivali u vođstvu, a ključnu ulogu odigrao je
Marko Dujković, najpre poenima iz odbojke, a zatim i dobrom odbranom. Trijumf Metalca overio je Aleksandar Vasić sa linije slobodnih bacanja.