NAPREDAK RUBIN– SPARTAK  101:77 (21:14,24:37, 34:9, 22:17)

DVORANA: Hala sportova. GLEDALACA: 1000. SUDIJE: Mrdak, Ninković, Vesković.

NAPREDAK RUBIN: Dejvis 12, Dodić 2, Cvetković 6, Jeremić 16 (6 sk), Janjić 9 (6 sk), Raičević,  Vitkovac 20 (5 sk), Milinčić 7 (10 sk, 10 as), Marinković-Đorđević  10 (6 sk), Deletić, Mijailović, Marković 19.

SPARTAK: Matić 5, Jovišić 17 (7 sk), Popović 16 (5 as), Ljubenković 8 (6 sk), Hristov 17, Prlja 6 (7 sk), Miščević 6, Lučić, Kuridža, Andrejević.

Košarkaši Napretka su pred svojom publikom u 13. kolu Mozzart Košarkaške lige Srbije savladili subotički Spartak rezultatom 101:77 (21:14, 24:37, 34:9, 22:17) i tako se iskupili za poraz u Čačku prošle nedelje.
Čarapani su krenuli agresivno i u napadu i u odbrani i tako potpuno odsekli svaku zamisao u napadu izabranika Dušana Alimpijevića u prvoj četvrtini. Međutim u drugoj u četvrtini gosti su zaigrali agresivnije i odbrana čarapana se raspala, gosti su to vešto iskoristili i napunili koš čarapana, odbrana nije imala rešenja za šuteve Jovšića i Hristova i tako popularni ,,golubovi’’ odlaze na poluvreme sa šest poena prednosti (45:51).

U nastavku igre na parketu u kruševačkoj Hali na parketu je postojala samo jedna ekipa, ekipa Napretka. Puleni Olivera Popovića, vešto su iskoristili problem sa ličnim greškama u kojem se našla ekipa Spartaka igrajući agresivnu odbranu u prvom poluvremenu i preko iskusnog Čedomira Vitkovca, koga je pratio uvek košgeterski raspoloženi Jeremić, zatrpala koš protivnika sa 35 poena, dozvolivši u svoj koš samo 9 poena i tako rešila utakmicu u trećoj četvrtini i utakmicu bez problema privela kraju. Treba istaći i dabl-dabl učinak kapitena Milinčića (10 sk, 10 as ) kao i najbolju partiju ove sezone u dresu Napretka, centra, Milana Markovića.

Svetozar Popović: ,,Čestitao bih prvo ekipi Napretka na zasluženoj pobedi. Naigrali su nas u svim elementima igre, u skoku posebno. Ono što bode oči je 101 primljen poen. Nismo primili, mislim ni jednom ni bliz toliko poena u sezoni. Napredak ima napadački kvalitet ali ne ovliko, da nam da ovoliko poena. Dok smo igrali napad držali smo se, kada smo stali u napadu to je bilo rasulo. Drugi put ne koristimo priliku da izbacimo jednog konkurenta iz igre za ta prva četiri mesta, prvo je to bio Borac, sada Napredak ali idemo dalje, sledeća utakmica protiv Sloge u Kraljevu, spremaćemo se za tu utakmicu. ’’

Čedomir Vitkovac:,, Bitno je da smo pobedili jednu odličnu ekipu. Pokazali smo dva lica, najpre u toj drugoj četvrtini i u drugom poluvremenu, moramo da budemo pametni da izvučemo zaključke i da dižemo igru i da igramo sve bolje i bolje. Čestitao bih Spartaku na fer borbi i poželo i sreću u buduće i idemo dalje, borimo se !’’

Dušan Alimpijević: ,, Pre svega čestitke treneru Oliveru i njegovoj ekipi na više nego zasluženoj pobedi. Mi smo odigrali verovatno najgoru utakmicu od kako sam u Spartaku. Odigrali smo jednu sramotnu partiju ali da ne umanjujemo pobedu, Napredak je odigrao jednu odličnu utakmicu, dobro spremljenu, sa jednom dobrom energijom, mi smo delovali neprepoznatljivo. Iskren da budem delovali smo onako u momentima više nego sramno i sramotno, a da ne bi sada tu nešto patetisali, odgovornost mora da postoji, moj a i igrača, ja ću poći od sebe za 101 primljen poen pa ćemo da vidimo šta ćemo dalje. Napredak sa ovom pobedom čini mi se da ima šanse i dalje , ne da mi se čini nego je to svakako pokazao sa ovom utakmicom da zaslužuje tu borbu za Superligu. Oliveru želim pre svega dobrog zdravlja i njegovoj ekipi puno sreće u nastavku takmičenja.’’

Oliver Popović: ,, Hvala Duletu na čestitkama, Dule od kada je otišao Spartak, radi dobar posao, igraju jako dobru košarku. Oni su oborili rekord, primili su 101, mi smo u drugoj četvrtini primili 37 poena, katastrofa, mnogo grešaka u toj drugoj četvrtini vezano za odbranu ali generalno smo dobili dobru ekipu, koja radi dobro i koja radi dobar posao u ovoj godini i koja je i dalje naravno konkurent za ulazak u Superligu. Druga četvrtina sramotna što se tiče neke odbrane i grešaka u odbrani, međutim u nastavku smo odgirali dobru odbranu i u prvoj četvrtini smo odigrali dobru odbranu, Spartak je dao 14 poena. Spartak je ekipa koja ne zavisi od pojedinca oni igraju nešto slično kao i mi, otprilike, oni su danas igrali bez dva igrača koja su im jako bitna u rotaciji bila, mi smo to u drugom poluvremenu znali da iskoristimo i večeras zasluženo pobedili. Želim Spartaku sreće u nastavku sezone, oni su definitivno ekipa i klub, generalno koji to zaslužuje da se bori za vrh i ja to Duletu iskreno od srca želim.’’