KONSTANTIN - SLOGA 55:63 (15:9, 14:15, 9:17, 17:22)

DVORANA: Čair. GLEDALACA: 300. SUDIJE: Vojinović, Pecelj, Sedlar.

KONSTANTIN: Dojčinović, Gaćinović, Anđelković 4, Stojanović 4, Antić 14, Mladenović 5, Rendal 12 (8 sk, 5 as), Lazar Živković 2, Simović, Bogavac 6 (8 sk), Luka Živković 5, Bronson 3.

SLOGA: Stamenić 3, Vorkapić 13 (7 sk), Vuksanović 6 (5 sk), Jovanović 14 (5 sk), Simeunović 19 (11 sk), Bojanić, Pavlović 6, Ilić, Ćirović, Peruničić, Gavrilović 2, Stefanović.

U meču u koji su mnogo uložili i označili ga presudnim u borbi za opstanak, Nišlije su pružile bledu partiju i doživele i 12. poraz u isto toliko odigranih mečeva. Pred malim brojem onih najzagriženijih ljubitelja košarke u Nišu: Konstantin – Sloga 55:63.

Konstantin je u meč ušao sa velikom energijom, Nišlije su bile odlične i odlučne u odbrani, u napadu još fali tečnosti, jer je malo vremena bilo da se dvojica novajlija uigraju. Ipak, Antić je ubacio već prvi šut za tri poena, Bronson je u igru ušao na isteku četvrtog minuta i pogodio iz reketa uz dodatno bacanje. U igri u kojoj su dominirali promašaji pri šutevima za tri poena, Aneđelković i Rendal su uspeli par puta da „probiju“ reket, Konstantin je vodio u većem delu prvog kvartala, na prvom mini odmoru niški tim je vodio 15:9, a moglo je i bolje da je domaćin iskoristio poslednji posed u kojem je promašio čak tri šuta.

Sloga je zaigrala bolje u drugoj četvrtini, naročito u odbrani, Kraljevčani su zatvorili reket, a Nišlije još nisu „uhvatile“ šut, pa je Vorkapić pokrenuo seriju gostiju 7:0 za 15:16, posle koje je trener Ivan Simić bio prinuđen da zatraži tajmaut. Imalo je efekta, već u sledećem napadu Antić je pogodio svoju drugu trojku, odmah potom Bogavac rešava u reketu i Nišlije su ponovo bile u vođstvu 20:16. Sloga je još jednom uzvratila, ali samo za kratko, Nišlije su uhvatile ritam, Anđelković i Rendal su lepo kombinovali i Konstantin je poveo 29:22. Ali, opet je konfuzno odigrana završnica koštala domaći tim ubedljivijeg vođstva na poluvremenu 29:24 bilo je na odmoru. Konstantin je bio bolji u skoku (20-15), ali to nije umeo da valorizuje kontrama.

Nišlije su drugo poluvreme počele trojkom Antića, ali odmah je uzvratio Simeunović i to sa dva uspešna šuta van linije 6.75, pa je Sloga prišla na 32:30. Nišlije su bile bez pravih ideja u napadu, Bronson nije umeo da iskoristi visinu, a Kraljevčani su se razgoropadili i Simeunović je još jednom trojkom doneo vođstvo gostima 34:37. U finišu trećine, revija promašaja na obe strane, ali Sloga je zadržala prednost na ulazu u poslednji kvartal 38:41.

Vuksanović pogađa trojku već u prvom napadu i Sloga stiče najveću prednost na meču 38:44. Konstantin nastavlja da se muči u napadu, ali u odbrani je imao potrebnu čvrstinu, Rendal nekako uspeva da probije u reketu i domaćin je izjednačio 44:44. No, nisu Nišlije uspele da uhvate dobar vetar, Simeunović lako pogađa iz ulaza, Stamenić pogađa sa 6.75 i Sloga opet ima vođstvo 44:49. Dobro odigrana odbrana, pa penali i trojka Antića za 51:52 podigli su ono malo publike na noge, ali ubrzo su ih smirili Vuksanović i Jovanović za ogromnih 51:58, na dva minuta do kraja. Tada je Bogavac pogodio iz ofanzivnog skoka, ali nije ubacio i dodatni penal, a već u sledećem napadu Simeunović ubacuje novu trojku koja je „ubila“ Nišlije za 53:61. Pokušao je Konstantin da „zakuva“, ali spasa nije bilo. Na kraju: Konstantin – Sloga 55:63.

Na konferenciji za novinare akteri su se složili u oceni da je utakmica bila loša i ne baš lepa za gledanje, ali naravno, gosti su ipak imali razloga za zadovoljstvo:

“Pokazali smo veliku želju iako su nas mnogi otpisali posle povrede Simovića, ali uspeli smo da borbenošću nadomestimo neke nedostatke, pogodili smo neke važne šuteve i zasluženo pobedili” – rekao je Đorđe Simeunović, najefikasniji igrač utakmice.

Sa druge strane, Jovan Antić bio je prilično razočaran:

“Šta reći posle ovakvog poraza. Sloga je zasluženo pobedila, a mi nismo uspeli da odigramo onako kako smo se dogovorili. Pomagali smo od prvog pasa, oni u prvom poluvremenu nisu pogađali čak ni otvorene šuteve, ali mi nismo uspeli to da iskoristimo i vođstvo od devet poena učinimo još ubedljivijim. Kasnije ih je krenuo šut, iskoristili su svaku našu grešku u odbrani, dozvolili smo im i po nekoliko ofanzivnih skokova u jednom napadu i oni su to umeli da valorizuju. Očgledno je da nešto moramo da promenimo” – rekao je novopridošli igrač Konstantina, koji je meč završio sa 14 poena.