KLS

Vesti

Jubilarni 20. „Košarkaški sabor“ u Trebinju 26.12.2016.
 

U utorak 27. decembra 2016. u Trebinju će biti održan jubilarni 20. „Košarkaški sabor“, na kome će snage odmeriti reprezentacije Republike Srpske i Košarkaške lige Srbije.

U trebinjskoj dvorani „Miloš Mrdić“, kapaciteta 1.500 mesta, od 15.00 časova sastaće se ženske reprezentacije Republike Srpske i Ženske košarkaške lige Srbije, a od 17.00 sati reprezentacije Republike Srpske i reprezentacije Košarkaške lige Srbije.

Na poluvremenu druge utakmice biće održano takmičenje u zakucavanju i šutiranju trojki, a ovom prilikom biće uručena i priznanja najboljem košarkašu i košarkašici Republike Srpske za 2016. godinu. Prestižno priznanje prošle godine osvojili su Saša Čađo i Njegoš Sikiraš.

Ovako će izgledati sastavi timova na 20. „Košarkaškom saboru”: 

REPUBLIKA SRPSKA – žene

Tamara Kapor (Budućnost Podgorica)
Nikolna Zubac (Mladi Krajišnik Banja Luka)
Nataša Kajtaz (Brčanka Brčko)
Marijana Goronja (Sloboda Novi Grad)
Maja Odžić (Sloboda Novi Grad)
Mila Suzić (Sloboda Novi Grad)
Svjetlana Ilić (Brčanka Brčko)
Jovana Milaković (Mladi Krajišnik Banja Luka)
Nataša Trninić (Kozara Gradiška)
Marija Šehovac (Igman Istočna Ilidža)
Julija Popović (Trebinje 03)
Milica Ćuk (Mladi Krajišnik)
Trener: Sunčica Marčeta (Sloboda Novi Grad)
Pomoćni trener: Milorad Nadaždin (Trebinje 03)

SRBIJA – žene
Anđela Radović (Vršac)
Tamara Bajić (Kraljevo)
Miljana Džombeta (Vrbas)
Milana Živadinović (Partizan 1953)
Snežana Bogićević (Crvena Zvezda)
Teodora Turudić (Radivoj Korać)
Ivana Katanić (Crvena Zvezda)
Bojana Stevanović (Šabac)
Mina Đorđević (Crvena Zvezda)
Marija Stoiljković (Radivoj Korać)
Anđelina Radić (Kraljevo)
Ana Ilić (Radivoj Korać) 
Trener: Miloš Pavlović (Radivoj Korać)
Pomoćni trener: Bojan Ivanović (Partizan 1953)

REPUBLIKA SRPSKA - muškarci
Đorđe Aleksić (Mladost Mrkonjić Grad)
Milan Lužajić (Svislajon Leotar Trebinje)
Dean Ivković (Heo Bileća)
Dejan Kokoruš (Radnik BN Basket Bijeljina)
Bojan Pelkić (Svislajon Leotar Trebinje)
Nenad Jovičić (Prijedor)
Nemanja Stanimirović (Varda  Višegrad)
Aleksandar Ivetić (Mladost Mrkonjić Grad)
Obrad Tomić (Kakanj)
Luka Radmilović (Svislajon Leotar Trebinje)
Đorđe Ninković (Svislajon Leotar Trebinje)
Vladimir Aleksić (Svislajon Leotar Trebinje) 
Trener: Goran Sladojević (Mladost)
Pomoćni trener: Radoslav Ivanković (Svislajon Leotar Trebinje)

SRBIJA - muškarci
Aleksandar Radulović (Dinamik)
Andreja Stevanović (Dinamik)
Nikola Jeftić (Dinamik)
Lazar Zorčić (Dunav)
Nemanja Nenadić (Dunav)
Koča Jovović (Vršac)
Dušan Milošević (Tamiš)
Jovan Đorđević Marinković (Napredak Rubin)
Nebojša Jovišić (Spartak)
Ognjen Kužeta (Mladost Admiral)
Aleksandar Todorović (Borac)
Miloš Janković (Metalac) 
Trener: Vladimir Đokić (Vršac)
Pomoćni trener: Dušan Alimpijević (Spartak)

Tabela

#  Klub P / I B
1. Crvena zvezda mts11 / 123
2. Partizan NIS10 / 121
3. Mega Leks7 / 519
4. FMP7 / 418
5. Dynamic4 / 816
6. Borac4 / 816
7. Vršac2 / 1014
8. Spartak1 / 911

Twitter