MLADOST - METALAC 87:76 (27:25, 19:14, 25:17, 16:20)

MLADOST ADMIRAL: Kužeta 14 (14 sk, 5 as), Bulatović 15, Beader 23, Kočović 4 (6 as), Jeković, Brkić 8, Savković 7 (6 sk), Veljković 16 (6 sk), Kojadinović, Novaković.

METALAC: Radivojević 2, Jelić, Janković 22 (20 sk), Šarenac, Đ. Đukanović, B. Đukanović 27, Vasić 11 (12 as), Milutinović, Dujković, Bogdanović, Ostojić 9 (5 sk), Hukić 5.

Nadali su se košarkaši Metalca da protiv oslabljene Mladosti mogu do važnog "brejka", ali se to nije dogodilo. Zemunci su, predvođeni Beaderom, Kužetom i novajlijom Veljkovićem, zabeležili sedmu pobedu u sezoni, pa je uzalud bila sjajna partija centra valjevskog tima Miloša Jankovića, koji je imao učinak od 22 poena i 20 skokova (indeks 41).

Pred oko 200 gledalaca u Hali Vizura, prvi period protekao je u izjednačenoj igri, a prvi nagoveštaj pobede domaćina desio se u drugoj polovini druge četvrtine. Mladost je tada po prvi put došla do dvocifrene prednosti, ali su je gosti donekle istopili do poluvremena.

Meč je definitivno prelomljen u trećoj četvrtini. Malo po malo, Mladost je povećavala razliku, da bi trojkom Bulatovića u poslednjem minutu četvrtine stigla do rekordnih +15 (71:56). Poslednji trzaj Metalca bio je prilazak na sedam poena zaostatka u 34. minutu (71:64), ali su se domaći brzo odlepili i priveli meč kraju.

Za Metalac ponovo nije igrao Jošilo, dok je Đukan Đukanović meč odgledao sa klupe. Sem Jankovića, istakli su se Brano Đukanović sa 27 poena, odnosno Vasić sa 11 poena i 12 asistencija.

Ekipu Mladosti predvodili su Beader sa 23 poena, Veljković sa 16 poena i 6 skokova,Bulatović je ubacio 15 poena, dok je Kužeta imao učinak od 14 poena, 14 skokova i 5 asistencija.