Konstantin pao u produžetku 11.12.2016.

KONSTANTIN – OKK BEOGRAD 76:81 (23:23, 13:16, 14:10, 19:20, 7:12)

KONSTANTIN: Dojčinović 8, Gaćinović 2, Šišić 8, Anđelković 11 (5 sk), Stojanović 8, Mladenović 6, Lazar Živković 3, Simović, Bogavac 16 (6 sk), Stanković, Milojević, Luka Živković 14 (5 sk).

OKK BEOGRAD: Manojlović 22 (10 sk, 5 as), Simeunović 4, Milovanović 3, Mitrović, Dimitrijević, Torbica, Jovanović 7, Kovačević, Čomagić 14 (5 sk), Drekalović 4, Frend 13 (8 sk), Nešović 14.

Baš se ne da košarkašima Konstantina! U meču u kojem su gotovo dodirnuli pobedu, morali su da priznaju još jedan poraz. Ovog puta su pali posle produžetka, u koji nije ni trebalo da uđu, da je bilo samo malo više pameti, umeća, pa i sreće… Ovako, ostaje im da prebole još jedan poraz u tesnoj završnici i da nastave da se bore sve dok ima i teoretskih šansi za opstanak.

Da je Ivan Simić doneo neke nove vetrove u Konstantin bilo je jasno još u prvoj četvrtini. Novi trener Nišlija proširio je rotaciju, igrao je sa 11 igrača, bilo je mnogo više agresije u odbrani, discipline u napadu. OKK Beograd je na početku meča koristio snagu Kimanija Frenda i sa četiri ofanzivna skoka u ranoj fazi utakmice bio u konstantnom vođstvu u prvih sedam minuta. A onda su Dojčinović i Bogavac šutevima sa distance doneli prvo vođstvo domaćinu-15:14, Konstantin je uhvatio ritam, na kraju prve četvrtine bilo je 23:23.

Raznovrsnim napadom i odličnom odbranom na Frendu, Konstantin je načinio seriju 8:0 i poveo 31:23 u 14. minutu. Nišlije su igrale odličnu zonsku odbranu, Frend je udvajanjem gotovo izbačen iz stroja i već u ranoj fazi meča pokazivao je znakove nervoze. No, tada su i gosti podigli nivo agresije u odbrani, Konstantin je izgubio par lopti, a Manojlović je brzo doneo priključak gostima. Nešto bolji finiš poluvremena doneo je Beogradu vođstvo na odmoru-36:39.

U nastavku se razigrao Stojanović, Nišlije su nastavile sa dobrom odbranom na stasitom Amerikancu, Konstantin je imao gotovo stalnu prednost, ali ona nije bila veća od četiri poena, a na kraju trećeg kvartala bilo je 50:49. Anđelković pogađa trojku, Bogavac je precizan sa penala, Nišlije su povele 55:49 i stekle dodatno samopouzdanje pred završnicu meča u kojoj su igrale bez Šišića i Dojčinovića, koji su načinili po pet ličnih grešaka. No, trener gostuju Darko Kostić povukao je iz igre nervoznog Frenda, u 38. minutu Konstantin je imao 68:64, ušlo se u penal završnicu i minut kasnije Luka Živković pogađa samo jedan penal za 69:66. Jedino što nisu smele da dozvole u sledećem napadu gostiju bio je šut za tri poena, ali Čomagić kažnjava lošu odbranu i trojkom izjednačuje na 69:69. Usledili su promašaji Gaćinovića, pa na drugoj strani i Nešovića sa linije 6.75, a onda, ostalo je još desetak sekundi za poslednji napad niškog tima. Gaćinović je u polukontri ponovo pokušao da trojkom reši sve dileme, nije pogodio baš kao ni Luka Živković iz ofanzivnog skoka i meč je otišao u produžetak.

OKK je nastavio bez Kimanija, Anđelković iz ulaza i dodatnog penala donosi 72:69. Igralo se koš za koš, Anđelković je izgubio loptu u važnom napadu posle dobre timske odbrane, što koristi Drekalović za 74:74. Tada je, posle dobro odigrane akcije, Luka Živković zakucao za 76:74, Nišlije su ponovo odigrale dobru odbranu, ali i odabrali loša rešenja u napadu. Najpre je Luka Živković promašio trojku, a onda nije ispratio Manojlovića koji šutem sa 6.75 donosi Beogradu 67:66 na ulazu u 45. minut. Ponovo je Luka Živković pokušao trojku, nije bio precizan, a gosti sa linije penala odnose pobedu u Beograd, a Nišlije ostavljaju u očaju, bukvalno im otevši pobedu iz ruku…

Iako ih se nakupilo već deset,
Slaviša Bogavac teško je podneo poraz u produžetku meča sa OKK Beogradom:

Opet smo se na bolan način uverili da se košarka igra 40 ili 45 minuta, a ne 37 ili nešto više. Mogli smo da pobedimo u regularnom delu, imali pet poena razlike u finišu i priliku za mirnu završnicu, a onda nekim svojim glupostima, padom koncentracije, lošim rotacijama dozvolili produžetak u kome smo opet imali priliku da dobijemo, ali smo je upropastili nekim ishitrenim šutevima. Ovo je, svakako, težak trenutak za nas, jer smo opet, četvrti ili peti put, izgubili u „tesnoj“ završnici, na jednu loptu. Sad mi je posebno krivo, jer smo dolaskom novog trenera podigli intenzitet rada na treninzima i verovali smo da ovu utakmicu možemo da dobijemo, što bi nam svakako dalo krila za nastavak sezone. Ovako, stvarno je teško i nadam se da ćemo uspeti da se „prikupimo“ i narednu utakmicu u Kruševcu odigramo sa istom ovom energijom, a onda nam se možda i vrati za sve ove sad već i nesrećne poraze”
 – rekao je najiskusniji igrač Konstantina posle meča sa OKK Beogradom.

(FOTO: KK Konstantin)