KONSTANTIN – MLADOST 56:76 (20:23, 17:14, 9:17, 10:22)

DVORANA: Čair. GLEDALACA: 200. SUDIJE: Juras, Mrdak, Krstić.

KONSTANTIN: Dojčinović 4, Šišić 7, Anđelković 7, Stojanović 4, Stefanović 8 (5 sk), Mladenović, Rendal 5, Lazar Živković 2, Simović 2, Bogavac 17 (11 sk), Stanković, Luka Živković.

MLADOST: Bakić 13, Kužeta 11 (7 sk), Bulatović 8, Beader 6, Kočović 12, Jeković, Glavčev, Brkić 10 (7 sk), Savković 7 (6 sk), Bojić 9, Novaković.

Konstantin je od početka demonstrirao manjkavosti koje ga prate od početka sezone. Odbrana je bila porozna, u napadu je šutirao ko je kako i odakle hteo, pa je, nakon startnih 6:6, Mladost raznovrsnijim napadom lako rešavala nedovoljnu agresiju u defanzivnom izdanju niškog tima. Na isteku 7. minuta Zemunci su poveli 15:8. No, Bogavac i Rendal pokreću seriju Nišlija 7:0 i Konstantin stiže do egala-15:15. U finišu poluvremena ponovo Mladost koristi greške u odbrani Nišlija i ishitrene šuteve, stiže do vođstva 23:20, ali Nišlijama nije manjkalo borbenosti. Upravo tim segmentom stigli su do 20:23 na isteku prvog kvartala.

Boris Bakić koristi i veštinu i iskustvo, lako probija Rendala, Zemunci ponovo stižu do vođstva i bez većih problema u narednim minutima održavaju prednost između četiri i šest poena. Loš znak za Nišlije bila je i povreda Luke Živkovića, koji je u jednom doskoku ozledio zglob i više se nije vraćao u igru. Anđelković je pronašao par dobrih rešenja na poziciji dvojke, ali sve se i svodilo na to-sporadično dobre poteze, na koje su se potom nadovezivali loši. Timska igra nije funkcionisala, protok lopte je bio slab, pa je Jaćimović zatražio tajmaut pri rezultatu 27:35. Nišlije su donekle popravile odbranu, četiri laka poena Stefanovića i „zicer“ Stojanovića na asistenciju Rendala doneli su im 33:35, nakon čega je i trener gostiju Sreten Novčić bio prinuđen na tajmaut. No, usledila je rampa Rendala na Kužeti, Bogavac iz tranzicije produžuje seriju na 8:0 i Nišlije su ponovo u egalu-na odmoru je bilo 37:37.

U nastavku rastrzana igra sa mnogo grešaka na obe strane. U Konstantinu je greškama prednjačio Šišić, Kočović je odlično čuvao Rendala, Nišlije su ponovo bespotrebno žurile sa šutevima i Mladost je u 25. minutu povela 48:41, Jaćimović je ponovo bio prinuđen na tajmaut. Usledila je nešto bolja igra u defanzivi, ali na rezultatu se to nije videlo, jer je i Mladost nastavila sa dobrom odbranom i na ulazu u poslednji kvartal bilo je 46:54.

Kočović je nastavio da pritiska Amerikanca, Rendal je ostao bez poena iz igre, Bakićevim poenima sa linije penala Mladost je povela sa ubedljivih 59:46. Ispostavilo se da je to bila nedostižna razlika za Nišlije, koje se nisu predavale, ali jednostavno nisu imale oružja kojim bi naudile gostima. Trojkom Bulatovića u 36. minutu Zemunci su otišli na 17 poena prednosti-50:67, na kraju razlika je bila „okrugla“-56:76.