SLOGA – METALAC 81:74 (22:18 16:21 20:10 23:25)

DVORANA: Hala sportova. GLEDALACA: 500. SUDIJE: Jovčić, Arsenijevič Prpa

SLOGA: Stamenić 11, Vorkapić 6 (5 as), Matović 10 (7 as), Vuksanović 15 (7 sk), Dumić 8 (8 as), Simeunović 6 (5 sk), Bojanić 4, Pavlović 18 (7 sk), Peruničić, Gavrilović 3, Jončić, Stefanović.

METALAC: Radivojević 8, Jelić, Janković 16 (7 sk), Šarenac, Đ. Đukanović 12, B. Đukanović 22, Vasić 6, Milutinović, Dujković 4, Dimitrijević, Ostojić 2, Hukić 4.

Ni ove sezone Metalac nije skinuo "prokletstvo" Kraljeva. Još jednom su Valjevci poraženi u gradu na Ibru, a poput duela sa
Spartakom i OKK Beogradom i ovaj je bio na jednu loptu, iako to možda ne govori konačan rezultat. Pri rezultatu 77:74 za domaćina, u pretposlednjem minutu, Metalac nije realizovao dva napada, što su košarkaši Sloge umeli da kazne i privedu meč kraju.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, u drugoj se
Sloga u jednom monentu "odlepila" na deset razlike, ali je finiš perioda pripao Metalcu, koji je napravio preokret i na veliki odmor otišao sa poenom prednosti.

Može se reći da je ishod meča odredila treča četvrtina, to jest serija domaćina 13:0, kojom su od 43:45 stigli do 56:45. Kako se ispostavilo, od toga
Metalac nije uspeo da se oporavi do kraja susreta, iako su gostujući košarkaši imali nekoliko šansi za preokret, poslednju već opisanu, kada su promašili najpre Janković za dva, a zatim i Vasić za tri poena.