VRŠAC – OKK BEOGRAD 107:85 (23:18, 36:19, 24:25, 24:23)

DVORANA: Milenijum. GLEDALACA: 800. SUDIJE: Jovčić, Mrdak, Strika.

VRŠAC: Pavković 13 (6 as), Pavlović 19 (5 sk), Mitrović, Avramović 14, Krstović 15, Jovović 4, Uzelac, Spasojević, Dimić 23, Stojadinović 4, Đerić, Marelja 15 (7 sk).

OKK BEOGRAD: Manojlović 6, Tomić 6, Simeunović 8 (9 sk), Milovanović 2, Mitrović 9, Dimitrijević 5, Torbica, Jovanović 11, Kovačević 2, Drekalović 2, Đekić 3, Frend 31.

Novi trener Vršca Vladimir Đokić, koga je publika u Milenijumu dugotrajnim aplauzom srdačno dočekala, debitovao je ubedljivom pobedom. Vršac je odigrao meč za uživanje i dušu gledalaca, efikasan, sa velikim brojem lucidnih proigravanja i širokim spektrom rešenja u završnici. Preporođeni Pavković maestralno je dirigovao napadom, čak šestorica strelaca imala su dvocifren košgeterski učinak. Krstović je bio udarna igla tokom prve dve četvrtine i praktično trasirao put ka pobedi. Dobrom partijom istakao se i Avramović, koji je dobio značajniju ulogu nego na prethodnim mečevima i u drugoj četvrtini bio nerešiva enigma za gostujući tim. Kada se tome dodaju igre Marelje i Pavlovića koje su standardno na visokom nivou, OKK Beograd nije mogao da izbegne visok poraz.

Vrščani su imali veoma dobar procenat šuta, preko 60 odsto za dva poena i ubacili su čak 13 trojki uz procenat uspešnosti od 43 %. Jedina svetla tačka u gostujućem timu bio je Frend, ali isuviše usamljen da bi njegov učinak mogao da izmeni tok susreta. Vršac je u 14. minutu prvi put imao dvocifrenu prednost (34:24), da bi u finišu prvog poluvremena razlika bila nedostižnih + 21, (56:35). Đokić je čestim izmenama držao ritam igre na visokom nivou a šansu su dobili svi igrači. Beograđani su zaigrali opuštenije i efikasnije tek kada je bilo jasno da će poraženi napustiti Milenijum.