OKK BEOGRAD – METALAC 89:81 (19:21, 30:19, 12:23, 28:18)

DVORANA: Šumice. GLEDALACA: 500. SUDIJE: Nešković, Arsenijević, Milojević.

OKK BEOGRAD: Manojlović 12 (5 sk, 6 as), Tomić 4, Simeunović 10, (5 sk), Milovanović, Mitrović 16, Dimitrijević, Torbica 3 (5 sk), Jovanović 4 (6 as), Kovačević, Drekalović 2, Đekić 10, Frend 28 (11 sk).

METALAC:  Radivojević 6, Jelić, Janković 6 (9 sk), Šarenac, Đ. Đukanović 8 (6 as), B. Đukanović 18, Vasić 19 (5 sk, 9 as), Jošilo 12, Milutinović, Dujković 2, Ostojić 6, Hukić 4.

Poslednja utakmica petog kola Košarkaške lige Srbije je odigrana nedelju u SC Šumice, a sastale su se ekipe OKK Beograda i Metalca iz Valjeva.

Prvi deo meča je prošao u znaku iskusnog centra Klonfera Kimani Frenda sa jedne i Brana Đukanovića šutera Metalca sa druge strane. I Frend i Đukanović su do poluvremena imali po 16 poena. Ipak, Jamajkanac je imao bolju podršku saigrača, pa su domaći na veliki odmor otišli sa devet poena viška - 49:40.

Gosti su u nastavku meča delovali mnogo bolje, pre svega u odbrani i uspeli su da naprave seriju 19:2 i da povedu sa 59:51 Međutim, nisu imali snage da nastave u istom ritmu i igrači OKK Beograda su uspeli da spuste razliku na samo dva poena 61:63.

U poslednjoj četvrtini je odgovornost na sebe preuzeo plejmejker domaćih, Luka Mitrović. Mitrović je vodio svoj tim u seriji od 10:0 koja je odlučila pobednika. Igrači Metalca su delovali ispražnjeno i bez snage da stignu do preokreta.