SPARTAK – VRŠAC 69:60 (10:16, 25:18, 19:12, 15:14)

DVORANA: Dudova Šuma. GLEDALACA: 500. SUDIJE: Obrknežević, Glišić, Ninković.

SPARTAK: Matić 4 (5 as), Jovišić 10, Popović 27 (7 sk), Ljubenković, Hristov 14, Prlja, Miščević 3, Lučić, Laketa 9 (9 sk), Puljko, Kuridža, Andrejević.

VRŠAC: Pavković, Pavlović 7, Mitrović, Avramović, Munižaba, Krstović 3, Jovović, Spasojević 2, Dimić 7 , Stojadinović 9, Đerić 9, Marelja 23 (9 sk).

Vrščani su samo u prvoj četvrtini uspeli da pariraju Spartaku. U preostalih 30 minuta domaćini su bili bolji u svim segmentima igre i zasluženo su slavili u derbiju petog kola Košarkaške lige Srbije. Vršac je u prvih deset minuta, činilo se, našao pravi put do pobede jer je potpuno onemogućio prvog strelca rivala Hrvoja Puljka. Svoje veliko veče imao je kapiten Subotičana Popović, koji je postigao 27 poena i bio najzaslužniji za pobedu pritiv svog bivšeg kluba.

U drugom poluvremenu Spartak potpuno preuzeo konce igre u svoje ruke i serijom 8:0u 22. minutu stvorio prvu dvocifrenu rezultatsku prednost (45:34). Potom su usledile i dve uzastopne namerne lične greške (Pavković, Dimić), pa su Subotičani poveli sa 14 poena razlike (48:34). Usledio je odgovor Vrščana preko Đerića i Stojadinovića za priključak, a kada im se pridružio i najbolji vršački igrač na ovom meču, Marelja, sa sedam uzastopnih poena, rezultat je u 34. minutu bio izjednačen (58:58). Ipak, bilo je to sve što su igrači trenera Gurovića mogli  jer je Spartak napravio seriju 11:0 a Vršac do kraja meča postigao još samo 2 poena.