TAMIŠ-KONSTANTIN 97:81 (15:23, 33:14, 28:21, 21:23)

DVORANA: Strelište. GLEDALACA: 200. SUDIJE
: Juras, Čukalović, Pecelj.

TAMIŠ: Đorđević 8, Veličković 17 (5 as), Ilkić 4, Trajković, Kanjevac, Kesar, Vitković 8, Simić 12, Mirković 10, Savić 10, Milošević 19, Vuletić 9 (8 sk).

KONSTANTIN: Dojčinović, Šišić 12 (5 sk), Anđelković, Stojanović, Stefanović 8, Rendal 33, Lazar Živković 5, Simović, Bogavac 14, Stanković, Luka Živković 5 (5 sk), Gudžić 4.

Novi igrač Konstantina amerikanac Rendal je počeo u petorci, od početka je bio odvažan, i saigračima je doneo samopouzdanje. Nišlije su imale igru iz koje se izrodilo ubedljivo vođstvo na kraju prvog kvartala. Kod rezultata 15:15, gosti su u poslednjih 90 sekundi načinili seriju 8:0 i prvi kvartal okončali ubedljivim vođstvom 23:15.

A onda je u igru ušao Vlada Veličković, doskorašnji plej niškog tima, a sada organizator igre Pančevaca i stvari su krenule loše po Konstantin. Veličkovićeve dve asistencije i osvojena lopta pokrenule su Tamiš, Milošević je namestio ruku i već u 13. minutu domaćin je serijom 10:0 preokrenuo na 25:23. Rendal je samo za kratko prekinuo nalet domaćih, a onda je usledio novi udar vetra i nova serija 8:0 za 33:25. Konstantin nije uspevao da pronađe način da se povrati, Veličković je Pančevcima doneo prvu dvocifrenu prednost-37:27. U poslednjem minutu prvog poluvremena Bogavac je trojkom smanjio na 43:37, ali odmah je uzvratio Simić, trojkom i polaganjem za 48:37 na odmoru.

Ništa se bitnije nije menjalo ni u nastavku, Tamiš je lako održavao dvocifrenu razliku, a Nišlije su nekoliko puta imale problem da izvedu loptu u roku od pet sekundi. Pančevci su dobrom odbranom i raznovrsnim napadom uvećavali prednost,  Veličković je poenima i asistencijom za Vuletića u 26. minutu doneo svom timu 67:46, a onda se nadovezao i bivši kapiten Konstantina Mladen Vitković, koji trojkom donosi svom timu ogromnih 70:46. Ipak, Nišlije su, na krilima Rendala, nešto bolje odigrale finiš treće četvrtine i u poslednji kvartal ušle sa ipak pristojnijim minusom-76:58.

Trojkom Rendala i poenima Živkovića tim Predraga Jaćimovića ulazi u mini-seriju 5:0 za 76:63, ali istinske pretnje nije bilo. Tamiš je bez većih teškoća održavao vođstvo, a Nišlije su ponovo načinile previše grešaka da bi mogle da dobiju utakmicu. Na kraju, 16 poena razlike za Pančevce-97:81.