KONSTANTIN – VRŠAC 83:101 (29:29, 15:14, 17:25, 22:33)

DVORANA: Čair. GLEDALACA: 750. SUDIJE: Mrdak, Čukalović, Kovačević

KONSTANTIN: Dojčinović 3, Gaćinović, Šišić 5, Anđelković 5, Stefanović 19, Mladenović 10 (5 sk), L. Živković 8, Simović, Bogavac 19 (6 sk), Stanković, Živković 6 (6 sk), Gudžić 8 (6 sk)

VRŠAC: Pavković, Pavlović 27, Mitrović 2, Dimić 16 (6 as), Avramović 3,  Munižaba, Krstović, Jovović 6 (5 sk), Uzelac, Savović 17 (6 sk), Stojadinović 5, Marelja 25 (8 sk).

Vrščani su u izuetno efikasnoj utakmici savladali Konstantin u Čairu i ostvarili drugu pobedu ove sezone. Junaci trijumfa bili su Mladen Pavlović i Aleksandar Marelja a vrlo dobre partije pružili su i kapiten Miloš Savović i Miloš Dimić.

Odbrane u prvoj četvrtini nisu bile jača strana u igri oba tima, Konstantin je imao raznovrsniji napad a Vrščani su se oslanjali na šut spolja. Pavlović je ubacio tri trojke, Avramović jednu. Niko nije uspevao da ostvari razliku veću od dva poena, a efikasna četvrtina završena je nerešeno 29:29.

U drugom periodu Nišlije su trojkom Stefanovića povele 35:31, a najveću prednost ostvarili su u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je bilo 44:39 za Konstantin.

Pravi odgovor izabranika trenera Milana Gurovića usledio je u trećoj četvrtini kada je nezadrživ bio Marelja, a Savović, Pavlović i Dimić omogućili veliki broj različitih napadačkih rešenja. Otkako je trojkom Pavlovića u 25. minutu Vršac preuzeo vođstvo, nije ga ispuštao do kraja. Na kraju treće četvrtine bilo je plus 8 (58:66), da bi tokom poslednjih deset minuta otpor domaćina potpuno splasnuo pa je Vršac sigurnom, na momente i egzibicionom, igrom ostvario ubedljivu pobedu.