Odlični Beovuk naneo prvi poraz Spartaku 23.10.2016.

SPARTAK – BEOVUK 72 74:94 (25:27, 20:11, 15:28, 14:28)

DVORANA: Dudova šuma. GLEDALACA: 400. SUDIJE: J. Juras, Pecelj, Miloradović.

SPARTAK: Matić, Jovišić 4, Ljubenković 5, Hristov 13, Prlja 4 (6 sk), Nikolić 6, Ibitaj 14, Miščević 4, Lučić, Laketa 10, Puljko 6, Andrejević 8.

BEOVUK: Maksimović 3, Dragović 7, Jevđenić 7 (8 as), Pejić 14, Vučićević 12, Kapetanović 2, Fundić 38 (8 sk), Janjušević, Bogdanović 1, Jeremić 10 (8 sk).

Lišeni kapitena i Popovića koji nije ni počeo utakmicu, potom i Nikolića koji se povredio, Golubovi su ostali bez organizatora igre.

Napustio je domaće i šut za tri poena, dok su gosti, na krilima razigranog Fundića (38 poena, indeks 46) krajem treće i početkom završne četvrtine napravili prelomnu seriju.

Domaći košarkaši su zaigrali odličnu odbranu, napad je bio mnogo tečniji, a trojkom Ibitaja Golubovi su poveli sa 39:36. Nije se na tome zadržala domaća ekipa koja je serijom od 14:0 u drugoj četvrtini povela sa 45:36, nakon slobodnih bacanja Nikolića i isključujuće greške Kapetanovića.

Spartak je brzo proćerdao prednost sa tri loša napada, a novu krizu u igri domaćih, košarkaši Beovuka su iskoristili da serijom od 8:0 okrenu na 65:58. Fundić je vodio svoje saigrače do dvocifrene prednosti od 71:60, a trojka Maksimovića na šest i po minuta do kraja i definitivno zakopava Golubove na dvadeset poena zaostatka.