VRŠAC – DINAMIK 88:80 (21:27, 23:28, 17:14, 27:11)

DVORANA: Milenijum. GLEDALACA: 1.000. SUDIJE: Jevtović, Arsenijević, Vesković.

VRŠAC: Pavković 9, Pavlović 5, Mitrović, Avramović 4, Munižaba, Krstović 2, Jovović 4, Spasojević, Savović 14 (7 sk), Dimić 23, Stojadinović 8, Marelja 19 (8sk)

DINAMIK: Stevanović 26, Katnić 4, Vulikić, Grušanović, Beslać 4, Gavrilović 16 (6 sk), Prokopenko, Nađfej 5, Jeftić 12 (8 sk), Radulović 6, Tornjanski 7, Todorović.

Dinamik je odlično počeo, furiozne napade predvodio je Stevanović i ubacio čak 13 poena za prvih osam minuta. Gosti su zahvaljujući Jeftiću i Gavriloviću imali i dominaciju u reketu, izgledalo je da će tim Miroslava Nikolića rutinski ostvariti trijumf.

Međutim, u drugom poluvremenu Dimić i Savović pokrenuli su saigrače, sjajnom igrom pridružio im se i Marelja, a Vršac je zaigrao izuzetno čvrsto u odbrani i sveo goste na svega 25 poena u poslednje dve četvrtine. Dinamik se nije snalazio na agresivnost domaćih igrača u defanzivi i izgubio je čak 19 lopti.

Vrščani su pokazali karakter i veru u preokret čak i kada je na sedam minuta pre kraja protivnik imao dvocifrenu prednost (65:75). Tada je usledila serija od 10:0 Vršca za izjednačenje (75:75), posle kojeg domaći sastav niko nije mogao da zaustavi.

Na kraju je Vršac u svim statističkim parametrima nadmašio odličnog protivnika, a publika je ovacijama nagradila Gurovićevemomke za veliku borbenost i pobedu.

(FOTO: KK Vršac)