Partizan vratio brejk i došao do prve pobede 08.06.2016.

CRVENA ZVEZDA TELEKOM - PARTIZAN NIS 72:75 (13:5, 16:22, 18:26, 25:22)

DVORANA: Aleksandar Nikolić. GLEDALACA: 5800. SUDIJE: Jovčić, Nešković, Obrknežević.

CRVENA ZVEZDA TELEKOM: Kinzi 10, Rebić, Dangubić 4, Mitrović 4, Lazić 4, Micić 3, Simonović 15, Gudurić 3, Jović 5 (6 sk, 14 as), Miler 5, Cirbes 19 (11 sk), Štimac.

PARTIZAN NIS: Aranitović 4, Džouns 13 (5 sk), Murić 12 (7 sk), Marinković, Veličković 13 (5 sk), Vitkovac 4, Đumić, Magdevski, Milutinović 8 (5 sk), Vilijams 12, Vrabac 5, Vilson 4.

Crno-beli su slavili pred oko 6500 gledalaca u dvorani "Aleksandar Nikolić" u trećoj utakmici finalne serije protiv ekipe Crvene zvezde Telekom rezultatom 72:75. Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Cirbes sa dabl dabl učinkom od 19 poena i 11 skokova, dok je Simonović dodao 15. U redovim Partizana, najbolji su bili Veličković i Džouns sa po 13 poena.

Odlično su crveno-beli otvorili meč a nakon alley-oop-a koji je Jović bacio za Dangubića i vođstva 11:3 trener gostiju Aleksandar Džikić je zatražio tajm-aut. Maksimalno opterećen prenos lopte otežeo je organizaciju napada gostima, a samim tim i samo 5 postignutih poena u prvoj deonici koju je domaćin dobio 13:5.

Nakon dva minuta nastavka košarkaši Zvezde ispunili su bonus što je gostima omogućilo da uglavnom poenima sa linije slobodnih bacanja smanje zaostatak 17:14. Prišli su gosti na poen minusa, ali je onda stigao odgovor u vidu trojke Milera i zakucavanja Marka Simonovića. Izjednačena utakmica do kraja poluvremena u kom su crveno-beli zadržali prednost 29:27.

Dramatična treća deonica u kojoj su gosti prvi put stekli prednost, ali je aktuelni šampion nakon tajmauta trenera Radonjića uspeo da anulira zaostatak i tokom većeg dela četvrtine održava minimalnu prednost. Ipak poslednji minut prouzrokovao je pad koncentracije domaćina što je Partizan odlično iskoristio i neverovatnim pogotkom Vrapca, sa skoro celog terena, pred poslednjih deset minuta imao vođstvo 53:47.

U poslednjoj četvrtini su gosti igrali bolje i pogađali su dosta teških šuteva i stekli prednost 67:52. Ali su kao i u drugoj utakmici košarkaši Zvezde agresivnom igrom uspeli da se ponovo približe. U poslednjim minutima, momci u crno-belom su uspeli da izdrže nalet domaćina i dođu do konačne pobede od 72:75.

Petar Aranitović je istakao da je ova pobeda veoma važna za crno-bele.

“Za dva dana nas očekuje utakmica pred našim navijačima. Pokušaćemo da pobedimo.”
izjavio je bek Partizana.

Na konferenciji za medije, trener crno-belih Aleksandar Džikić je izjavio da je logično zadovoljniji nego posle prve dve utakmice.

“Nekako mi se čini da Zvezda izvlači dosta dobrog iz nas, u momentima odigramo zrelije. Mislim da imamo još rezervi, možemo pametnije. Kraj mi se nije svideo, paničili smo, ne znam šta su moji igrači očekivali ako ne agresivnu igru Zvezde. Za dva dana smo mi domaćini, menja se težište u podršci. Njihovi navijači su napunili dvoranu, nadam se da će i naši” – rekao je Džikić i potom objasnio promenu u igri svog tima posle prve četvrtine.

“Kada smo malo zaratili, bilo je drugačije. Zvezda je evroligaška ekipa i morate da odgovorite na čvrstinu koliko je moguće. Kao da se posle svake ove utakmice pomerimo malo napred, što je i normalno. I Zvezda je rasla tokom sezone.”
 – istakao je Džikić.

Košarkaš Crvene zvezde Marko Gudurić rekao je da je Partizan zasluženo ostvario pobedu.

“Zaslužili su ovu pobedu, kao što smo mi zaslužili prošlu. I ovog puta pokušali smo da se vratimo, ali je sada bilo kasno. Igrali su jače, mi smo već, verovatno, u glavama podigli pehar pre početka utakmice i to nas je skupo koštalo”
– rekao je novinarima Gudurić posle utakmice.

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić čestitao je Partizanu na zasluženoj pobedi.

“Bili su bolji od nas. Kreira se ambijent da ćemo lako sa Partizanom, iako sam najavljivao i pre prve utakmice šta može da se desi. Znam da se radi o timu koji ima iskustvo, kvalitet, dugačak “roster”. Na početku smo igrali dobro u odbrani, ali ne tako dobro u napadu. Iz prevelike želje pravili smo greške, mislili smo da bi trebalo u 6. minutu da završimo meč. Bez obzira na trojku Vrapca na kraju poluvremena, nismo smeli da dozvolimo tako komfornu igru Partizana u trećoj deonici, u kojoj je došao do velike razlike. Sada smo došli u poziciju da težim putem dođemo do cilja.”

Četvrti susret finalne serije igra se u četvrtak u dvorani "Aleksandar Nikolić" od 21h. Domaćin je Partizan NIS.

(FOTO: KK Crvena zvezda Telekom)