Gudurić trojkom doneo pobedu Crvenoj zvezdi 06.06.2016.

PARTIZAN NIS – CRVENA ZVEZDA TELEKOM 87:86 (21:25, 16:29, 25:18, 25:14)

DVORANA: Aleksandar Nikolić. GLEDALACA: 6500. SUDIJE: Belošević, Vojinović, Nikolić.

PARTIZAN NIS: Aranitović 9, Džouns 10 (7 sk), Murić 9, Marinković 6, Veličković 17, Vitkovac 4, Đumić, Magdevski, Milutinović, Vilijams 13, Vrabac, Vilson 18 (5 as).

CRVENA ZVEZDA TELEKOM: Kinzi 13, Rebić, Dangubić 3, Mitrović 8 (6 sk), Lazić 8, Micić 10, Simonović, Gudurić 11, Jović 13 (7 as), Miler 6, Cirbes 13, Štimac 2.

Posle minus 17 na poluvremenu, pogotkom Marka Gudurića u poslednjoj sekundi uspeli su košarkaši Crvene zvezde da slave protiv Partizana rezultatom 87:86.

Pred 6500 gledalaca u dvorani „Aleksandar Nikolić“ najefikasniji u ekipi Partizana bili su Vilson sa 18, Veličković sa 17 i Vilijams sa 13 poena a u gostujućem timu bili su Cirbes, Jović i Kinzi sa po 13 poena.

Dobra košarka viđena je u prvih deset minuta igre, u kojoj su i jedan i drugi tim ofanzivno dobro otvorili. Rezultatski dosta izjednačena četvrtina sve do neka dva minuta pre kraja kada je ekipa Partizana serijom 8:0 stekla dvocifrenu prednost. Bez mnogo panike posle minuta odmora nastavili su crveno-beli i sa dve brze trojke Milera i Micića smanjili zaostatak na 24:21 posle uvodnih deset minuta.

Osim startne energije aktuelnog šampiona, druga deonica ostaje za zaborav izabranika Dejana Radonjića. Gosti su uz veliki broj izgubljenih lopti i 8 promašenih slobodnih bacanja dopustili čak 12 ofanzivnih skokova domaćinu što je Partizan iskoristio i stekao na poluvremenu veliku prednost 54:37.

Dobro su crveno-beli otvorili drugo poluvreme i brzom serijom 8:0 smanjili zaostatak primoravši trenera Džikića da zatraži rani tajm-aut. Tarens Kinzi odigrao je dobru rolu u trećoj deonici i ubrzo postao prvi dvocifreni u svom timu. Bilo je minus 7 u jednom trenutku, ali je Partizan odigrao dobro u tom period i pred poslednji period zadrži dvocifrenu prednost 72:62.

Defanzivnom petorkom pokušao je Radonjić da smanji zaostatak, ali to nije mnogo toga donelo pa je domaćin održavao prednost u nekoliko uvodnih minuta poslednje deonice. Gudurić je potom ušao prvi put na parket i posle njegove trojke i pet vezanih poena Branka Lazića, Crvena zvezda je došla na samo poen zaostatka 75:74. Odličnu rolu i veliki „kambek“ svog tima nastavio je Gudurić i ubrzo doveo Zvezdu do prednosti 78:77. Meč je ušao u neizvesnu penal završnicu u kojoj su crno-beli imali plus 2, 10 sekundi pre kraja, ali je onda mladi Marko Gudurić neverovatnom trojkom doneo pobedu aktuelnom šampionu 87:86.

Kapiten Crvene zvezde Luka Mitrović nakon meča je rekao:

„Pokazalo se ono što smo najavljivali, da pobeda od 30 razlike ne vredi dve pobede. U prvom poluvremenu smo bili potpuno odsutni, nijedan zahtev sa treninga nismo izneli na teren. U poluvremenu smo se malo „otreznili“, izgledalo je to malo bolje i, eto, poslednjim šutem pobedili. Mogla je ta lopta i da ne udje, bilo bi zasluženo i da je Partizan pobedio. Imali smo sreće, ali ja mislim da sreća treba da se zasluži.“

Dejan Radonjić, trener KK Crvena zvezda Telekom:

„U prvom poluvremenu su nas nadigrali u svim segmentima. Posle smo uspeli da se malo konsolidujemo. Instruirao sam da gradimo rezultat, da ne jurimo prednost, jer to ne bi bilo pametno. Neko bi pomislio da ćemo da padnemo posle trojke Veličkovića, ali nismo mi ta ekipa. Ušli smo pametno u završnicu i došli u priliku da se borimo za produžetak ili pobedu i to se desilo.“

Na konferenciji za medije, trener crno-belih Aleksandar Džikić je nakon meča izjavio sa je još pod utiskom koša koji je naš tim primio u poslednjoj sekundi.

„Ne bi bilo nezasluženo ni da smo mi pobedili. Pokazali smo reakciju iako smo oslabljeni neigranjem startnog plejmejkera Cvetkovića. Neće biti lako u trećem meču, ali dok se igra ima šanse. Nećemo se predati, probaćemo da igramo i tu treću utakmicu na pobedu. Zvezda je dobar tim. pokazali su to i danas. imali su malo sreće na kraju, ali šta da se radi.“ – rekao je Džikić.

Treći finalni susret igra se u dvorani „Aleksandar Nikolić“ u utorak od 21h.