Mega sigurnom igrom stigla do 1-0 u seriji 05.06.2016.

MEGA LEKS – FMP 93:77 (19:20, 28:23, 28:21, 18:13)

DVORANA: Pinki. GLEDALACA: 700. SUDIJE: Obrknežević, M. Juras, Jevtović.

MEGA LEKS: Simić, Rašić 8 (5 sk, 5 as), Đoković, Veljković 2, Ivanović 24 (10 as), Zubac 7, Pavlović, Zagorac 15 (10 sk), Popović 16, Simeunović, Nikolić 8, Janković 13.

FMP: Čović 8 (7 as), Davidovac 9 (5 sk), Ostojić 2, Apić 9, Jeković, Đoković 4, Lazarević 2, Bursać 4, Dobrić 28 (6 sk), Šešlija 7, Radovanović 3 (6 sk), Tejić 1.

Mega je odigrala odličnu odbranu na početku meča pa je u 7. minutu posle trojke Popovića vodila sa 13:5. Usledio je pad u igri što je FMP iskoristio i poenima Davidovca na isteku četvrtine došao do prednosti, 19:20.

FMP stiže do plus 5 na početku druge četvrtine ali odgovaraju Rašić i Zagorac. Posle izjednačene igre, usledilo je nekoliko trojki Mege (Rašić dve). Mega prelazi u vođstvo i zakucavanjem Veljkovića i poenima Nikolića pod faulom stiže do 47:43 na poluvremenu.

Drugo poluvreme je započeto poenima Jankovića pa Mega stiže do plus 10, 53:43. FMP je ponovo u naletu i uspeva da izjednači. U poslednjih 5 minuta treće četvrtine usledila je nestvarna rola Ivanovića koji sa 15 poena u kratkom periodu (ukupno 17 u trećoj četvrtini) odvodi Megu na 75:64 na kraju trećeg perioda.

U poslednjih 10 minuta je Mega stigla i do plus 20 i rutinski sačuvala pobedu do kraja meča.

Plej Mege, Nikola Ivanović, ističe da nema opuštanja:

„Uglavnom smo zadovoljni kako smo otvorili seriju protiv FMP-a. Shvatili smo ih dosta ozbiljno i tokom nedelje se pripremali za njih. Podigli su nivo svoje igre i dobro tempirali formu za plej-of. Dosta dobro smo odigrali presing i zbog toga su oni promašili dosta otvorenih šuteva što smo iskoristili da prelomimo meč u trećoj četvrtini. Nema opuštanja, u Železniku će biti dosta teže i moraćemo da odigramo još kvalitetnije nego sad“
izjavio je Ivanović.

Trener Mega Leksa Dejan Milojević je izjavio da je ekipa ispunila dogovorene zadatke:

„1:0 je, igra se na 3 dobijene i ova pobeda svakako ne znači osvojeno 3. mesto. Ispunili smo neke zadatke koje smo dogovorili, nismo odustali od presinga jer smo znali da ako insistiramo na njemu, kao i tokom sezone, da će dati rezultate. U 2-3 minuta smo podigli sa 2 razlike na preko 10 i posle toga znalački priveli utakmicu kraju. FMP je pokazao i na ovoj utakmici da su ozbiljna ekipa i da su zasluženo stigli do polufinala plej-ofa. Moramo da ponovimo energiju iz ove utakmice da  bi pobedili u 2. meču. Naša prednost je što praktično stalno imamo domaći teren jer igramo u hali u kojoj treniramo tako da nam to sigurno olakšava posao. Međutim, nema opuštanja jer FMP to zaslužuje i zbog toga moramo da odigramo maksimalno i bez kompromisa“