MEGA LEKS – PARTIZAN NIS 81:85 (24:21, 18:30, 14:16, 25:18)

DVORANA: Pinki. GLEDALACA: 1500. Sudije: Beloševićm Glišić, Maričić.

MEGA LEKS: Rašić 9 (5 sk), Đoković,Veljković, Ivanović 11, Zubac 10 (7 sk), Pavlović, Luvavu-Kabaro 9 (5 sk, 5 as), Zagorac 10 (6 sk), Popović 8, Simeunović, Nikolić 14 (6 sk), Janković 10.

PARTIZAN NIS: Cvetković 12 (7 as), Aranitović, Džons 14 (8 sk), Murić 7, Marinković 6, Veličković 15 (7 sk), Vitkovac 15 (5 sk), Koprivica, Milutinović 3, Vilijams, Vrabac 3 (5 sk), Vilson 9 (5 as).

Košarkaši Partizana savladali su Mega Leks na njihovom terenu sa 81:85 u okviru derbi meča 2. kola Super lige.

Partizan je bolje otvorio meč i poveo sa 10:4. Usledila je serija Mege 10:0 uz trojke Luvavua i Popovića i dobru rolu Zupca. Posle trojke Ivanovića, Mega stiže do 24:18 ali Murić vraća trojku za 24:21 na kraju prve četvrtine.

U drugoj četvrtini je viđena izuzetno slaba igra Mege i dobra igra Partizana koji serijom 8:0 prelazi u vođstvo, 37:31. Seriju prekida Zubac zakucavanjem posle odličnog dodavanja Zagorca. Ipak, Partizan u finišu pravi novu seriju za 42:51 na poluvremenu.

U nastavku utakmice Partizan je konstantno održavao prednost dok je Mega pokušavala preko Nikolića i Zagorca da se vrati u igru. Gosti su stigli i do 15 poena razlike, Mega se ipak nije predavala pa je dobrom odbranom u finišu uspela da spusti poraz na podnošljivih 4 poena razlike.

Trener crno-belih, Aleksandar Džikić, čestitao je ekipi Mege koja se nije predavala svih 40 minuta.

“Naterali su nas da odigramo jednu solidnu partiju. Igrali su onako kako smo očekivali, bez nekih taktičih iznenađenja. Nisam najzadovoljniji nekim delovima igre, ali to je nešto što ćemo da interno rešavamo. Očigledno nam je bilo stalo da pobedimo, tako da je to generalno važno. Da smo se potrošili ovoliko a da nije bilo povoljnog rezultata bila bi drugačija situacija. Generalno, zadovoljan sam kako su neki od igrača odigrali, neki drugi nisu ali igramo u solidnom ritmu. To je važno.”
 – zaključio je Džikić.

Košarkaš Partizana, Čedomir Vitkovac, istakao je da je ovo odlična pobeda za crno-bele.

“Mislim da je ovo samo prvo poluvreme. I da je Mega dobila četiri razlike, postoji drugo poluvreme, biće ta druga utakmica kod nas u Pioniru. Mislim da će Mega spremnije dočekati taj meč a sigurno da i mi možemo odigrati bolje od ovoga.”
– zaključio je Vitkovac.

Bek Mege Petar Popović ističe da je odlučila slaba odbrana Mege:

„Čestitke Partizanu na zasluženoj pobedi. Mi smo dobro otvorili prvu četvrtinu, imali smo dobra rešenja u napadu, a odbranu smo igrali vrlo korektno. U drugoj četvrtini dozvolili smo Partizanu da dođe do lakih poena iz nekih naših grešaka i izgubljenih lopti. Takođe, ničije lopte su uglavnom završavale u njihovim rukama i tih 30 poena koje su postigli u drugoj četvrtini pokazuje da nismo obavili dobar posao u defanzivi. U trećoj deonici odbrana je bila na solidnom nivou, ali Partizan je uspeo da pogodi neke teške šuteve i da održi stečenu prednost od 10-12 poena. Na kraju, meč je završen solidnom razlikom, a nama ostaje da i dalje radimo i da u narednom meču u Beogradu idemo na pobedu“
završio je Popović.

Trener Mega Leksa ističe da je konačan rezultat bio dobar u odnosu na igru Mege:

„Čestitke Partizanu na zasluženoj pobedi. Rezultat na kraju je nerealan, jer ne oslikava pravo stanje dešavanja na terenu gde je Partizan ovog puta sigurno bio bolji 15 razlike od nas. Sreća je naša što su vrlo nespretno odigrali tih poslednja dva, tri minuta gde smo uspeli da dođemo na četiri poena razlike i to je rezultat koji nam daje šansu da u Pioniru možemo da ih iznenadimo i pobedimo i tako budemo prvi u grupi, što nam je i cilj. Što se utakmice tiče mislim da je Novica Veličković pokazao to što jeste, odnosno igrač koji pravi razliku. Odigrao je sjajnu utakmicu, ne samo zbog poena koje je postizao, već je i razigrao svoje saigrače i pravio nam je puno problema. U napadu nismo dobro rešavali situacije kada je Partizan preuzimao, bilo je puno grešaka i izgubljenih lopti koje su Partizanu omogućavale lagane kontre. Druga četvrtina je bila užasna po nas i to je verovatno odredilo pobednika. Još jednom čestitam Partizanu, a ja sam zadovoljan rezultatom na kraju s obzirom na ono što smo prikazali na terenu“.

Na pitanje o povredi plejmejkera Mege Nikole Ivanovića koji je napustio parket u poslednjoj četvrtini, Milojević je rekao:

„Nikola Ivanović povredio je zglob. Prve prognoze nisu ohrabrujuće, ne izgleda dobro. Sigurno da ćemo bez njega biti jako oslabljeni, jer je on jedan od naši najboljih igrača. Liga je takva da se završava za dvadesetak dana i vrlo lako može da se desi da ne igra do kraja sezone. Ali, još ne mogu ništa precizno da kažem, čekamo detaljnije analize.“

(FOTO: KK Mega Leks - Ivica Veselinov)