KONSTANTIN – BORAC 89:75 (27:18, 16:11, 24:28, 22:18)

Hala: SC Čair. Gledalaca: 700. Sudije: Nikolić, Jevtović, Milojević.

KONSTANTIN: Veličković 10 (5 as), Babović 7, Đorđević 16 (7 sk, 7 as), Mladenović 4, Vitković 5, Ostojić 6, Tasić 12, Savić 2 (5 sk), Stojanović, Milovanović 14, Stanković 2, Gudžić 11 (7 sk).

BORAC: Čarapić, Mitrović 13, Popović, Mićović 10 (7 sk), Bojić 4, Avramović 16, Bojović, Radonjić 5, Stanojević 8, Radović 8, Stevanović 5, Mišković 6 (5 sk).

Silovito je startovao Konstantin. Za manje od dva minuta, trojkom Gudžića, te poenima svog novog startnog centra Milovanovića, ali i sjajnom odbranom, Konstantin je poveo 7:0, pa je Raško Bojić bio prinuđen da zatraži tajmaut u ranoj fazi utakmice. No, Nišlije nisu popuštale. Tasić je, nakon što je dobio upotrebljive lopte, vezao dva „zicera“, za 11:0, a tek onda je Stanojević dao prve poene za Borac. Cvetković je čestim izmenama održavao visok ritam u odbrani, Avramović je dobro čuvan, Nišlije su sjajnim šutem održavale desetak poena prednosti, na isteku prve četvrtine bilo je 27:18.

Nastavile su Nišlije sa fenomenalnom odbranom, gosti su naterani na teške šuteve, pa su kontrom Babovića i poenima Ostojića pod košem domaći poveli 31:18. Borac je uzvratio serijom 5:0, a prazne minute Nišlija u napadu prekinuli su sjajnom akcijom Đorđević i Gudžić. Na poluvremenu je bilo visokih 14 poena za domaći tim 43:29.

Borac je agresivnom odbranom pokušao da već početkom nastavka unese nemir u igru Nišlija, sa četiri brza poena smanjio na 43:33, ali uvratio je Tasić poenima posle ulaza i asistencijom za Ostojića, pa je Konstantin stigao i do 18 poena viška. No, uzvratio je Borac serijom 6:0, Nišlije su ipak povratile koncentraciju, stigle do četiri laka poena i odbranile napad Čačana. Na minut i po do kraja treće četvrtine, gosti su stigli do 63:55, načinivši seriju 8:0.

Početkom poslednje četvrtine, Cvetković je odlučio da odmori Veličkovića, a veliki teret je izneo Đorđević. Uzastopnim poenima iz kontre, niški tim je poveo 81:62, na šest minuta do kraja. Do kraja, Nišlije su održavale razliku.

Raško Bojić je nakon meča rekao:

Potpuno sam drugačije zamišljao ovaj meč. Protiv Konstantina je, naročito u Nišu, potrebno igrati maksimalno da bi se pobedilo. Od početka je domaćin dobrom serijom stekao vođstvo, a mi smo bili u kontraritmu gotovo sve vreme. Slabo smo odigrali u defanzivi, promašivali i česte šuteve i zasluženo smo poraženi. Već u subotu nam stže Mega. Ako ni u šta drugo, uzdažemo se u tradiciju, jer u pet mečeva u Čačku, Mega nijednom nije pobedila.”

Marko Cvetković bio je veoma zadovoljan izdanjem svog tima:

Posle duge pauze raduje pristup i zalaganje igrača, što pokazuje karakter ove ekipe. Dobro smo otvorili meč i usporili njihove glavne spone Avramovića i Mićovića, koje smo dobrom odbranom naterali na teške šuteve i to nam se isplatilo i u napadu, gde smo, naročito u početku, bili nagrađeni dobrim procentima šuta. Odsustvo Stojačića iziskivalo je neke promene u rotaciji, Đorđević je imao donekle izmenjenu ulogu, Vukan Stojanović je dobio veću minutažu i dobro je koristio, Milovanović je pokazao da je lepo pojačanje… Nema vremena za slavlje, jer već u subotu gostujemo Partizanu. Ako ponovimo ovakav pristup, biću zadovoljan, ma kako se utakmica završila.”